Digimaailma võlu ja valu

Hea Teeviit külastaja!
 
Septembri teemakuu fookusesse on tõstetud sel korral digioskused ja turvalisus veebikeskkonnas!
 
Kas oled kunagi mõtisklenud selle üle, kuidas saada digipädevamaks ja kasutada avalikke andmeid elukutse valikul, miks digitaalne kuritarvitamine sai tänapäeva ühiskonnas kõneaineks või mille poolest erinevad üha populaarsemaks läinud internetisuhted suhete loomisest reaalelus? Või oled järele küsinud, mida tuleb ette võtta, et vältida petuskeemide ohvriks langemist? Igal juhul meil on sinu jaoks head uudised – kõigest sellest ja paljust muust me räägimegi septembrikuus!
 
Lisaks sellele jagame sinuga erinevaid sisuartikleid ja kogemuslugusid, millest võid ammutada ohtralt olulisi nõuandeid ja nippe, näiteks, kuidas oma nutiseadet kaitsta, mida tasub teha, kui sind ähvardati intiimpiltide avaldamisega või sinu konto on teise isiku poolt üle võetud ja sa ei pääse enam sellele ligi. Saad ka teada, mida peale hakata, et Google ei näitaks sinu kohta infot, mida sa ei soovi.
 
Uuri digi teema kohta lähemalt meie portaalist ning pea meeles – ehkki elektrooniliste seadmete kasutamine on nüüdisajal harjumuseks saanud, siis infomürast küllastunud maailm eeldab ühtlasi ka digipädevuste arendamist ja teadliku lähenemise propageerimist!

Toetavad materjalid, selgitused ja nõuanded

Vii läbi töötuba “Turvaliselt ja targalt nutisedmes”.

VÕTA OSA:  9.09-10.09 toimub 15.-24. aastastele noortele küberekspertidele virtuaalne bootcamp, et saada  baasteadmiseid üleüldisest küberturvalisusest. Lisainfo siin.

Kui soovid mingi teema kohta lisainfot või Sul on vaja langetada oma elu puudutavaid otsused, ära karda pöörduda spetsialistide, ametiasutuste ja teenuste poole!

Lisainfo: teeviit@harno.ee

Kas teadsid, et ilmumas on Teeviit infokiri? Ära jää uudistest ilma ja liitu infokirjaga siin.

Anna oma panus Teeviit teemakuude 2024 loomesse!

Noorteinfoportaal Teeviit toimetab igal aastal teemakuude põhiselt avades noorte jaoks olulisi teemasid ning jagades erinevate noorte ja spetsialistide persooni- ja kogemuslugusid. Selleks, et ka järgmisel aastal pakkuda noorte jaoks huvipakkuvat sisu vajame Sinu abi! Anna oma panus vastates lühikesele küsimustikule!

Jättes oma e-maili loosime kõikide vahel välja ka Teeviit meeneid.

Skip to content