fbpx

Mis on trollimine?

Trollimine konkreetsemalt on internetipõhistes suhtluskanalites provotseeriv ja viha külvav tegevus. Anonüümselt postitajale või kommenteerijale on oluline külvata viha ja segadust; solvata ja haavata teisi internetikasutajaid, kasutades valesid ja emtsoionaalselt laetud väljendeid ning rünnata teisi kasutajaid isiklikult, tundmata kaastunnet või omamata viisakust.

Vaata ETV Jupiteri meediapädevuse õppevideot: Botid ja Trollid.

Tänapäeval internetis levivat trollimist peetakse Venemaa infosõja pärusmaaks, mida on paljastatud erinevate uurimiste käigus. Kurikuulsaks on saanud ka Venemaal, St Peterburis, Savuškini tänaval asuv „trollifarm“, mille endiste töötajatega tehtud intervjuud annavad selge ülevaate vabriku „toodangust“.

Trollimise negatiivne efekt peitub tõsiasjas, et trollimine sünnitab trollimist, mis tähendab, et olles internetikeskkonnas koos viha külvavate trollidega, muutub ka tavakülastajate suhtlus oluliselt raevukamaks ning kontrollimatumaks, muutes nad omamoodi uuteks trollideks.

Pole kahtlust, et trollimine muudab internetikeskkonda halvemaks. See ühelt poolt võimendab negatiivseid teemasid, teisalt aga vaigistab ja sunnib peituma normaalseid internetikasutajaid.

Ära toida trolli artikkel annab Sulle ülevaate, kuidas takistada netikasutajaid trollimast. 

Artikkel on koostatud Teeviit tiimi poolt. 

Skip to content