fbpx

Raha mängureeglid: ettevõtlikuks ja rahatargaks

Hea Teeviit külastaja!

Kuigi rahaga õnne osta ei saa, on sel meie elus siiski suur roll. Selleks, et rahaasjad ei haaraks sinu elu üle kontrolli ning ei valmistaks pidevat peavalu, tutvustame sulle märtsikuus raha mängureegleid. Keskendume rahatarkuse baasoskustele, räägime ettevõtlikku mõtteviisi kujundamisest ja sellest, millised võimalused on noorena raha teenida.

Lisaks toimub 27. märtsil Rahatarkuse aastakonverents. Kuid see pole veel kõik! Nimelt on igaühel võimalik ka ise rahatarkuse teemale käed külge lüüa, sest Teeviit kutsub ühes Finantsinspektsiooniga kutsume lapsi ja noori osalema rahatarkuse edendamise konkursil „Rahapada“.

Toetavad materjalid, selgitused ja nõuanded

Teeviit rahatarkuse teemaline töötuba siin.

Sündmused

Koostöös Finantsinspektsiooniga kutsume lapsi ja noori osalema rahatarkuse edendamise konkursil „Rahapada“. 

Konkursi eesmärk on edendada finantskirjaoskust ning rahatarkust. Konkursi raames saavad 1.-12.klasside õpilased kuni 5-liikmelistes tiimides luua projekti. Projektiks on rahatarkust edendav laua – või kaardimäng. 

Vaata rohkem infot siin.

Kas mina juhin raha või juhib raha mind? See on küsimus, mida peaksime kõik endale tihedamini esitama. Oluline on meeles pidada, et tulevik on meie endi kätes ning otsuseid teeb igaüks ise.

27. märtsil kell 12.00 – 14.30 toimub juba neljandat korda gümnasistidele ja põhikooli lõpuklassidele suunatud tipptasemel osalustasuta rahatarkuse veebikonverents „Kas mina juhin raha või juhib raha mind?“.

Konverentsi lõpus saavad kõik osalejad panna oma rahaga seotud teadmised proovile veebiviktoriinis. Viktoriini parimad saavad Pangaliidult auhinnad, kaks parimat 13-15 aastast osalejat saavad võimaluse esindada Eestit üleeuroopalisel rahatarkuse viktoriinil 18-19. aprillil Brüsselis.

Rohkem infot ja registreerimine siin.

Investeerimissaade sämiga

Podcastis Säm kutsub külla erinevas eluetapis olevaid noori, et jutustada nendega rahast, investeerimisest, ettevõtlusest, kinnisvarast – ühesõnaga kõigest sellest, mis võiks Sulle huvi pakkuda ja inspireerida!

Podcast "Kuidas noorelt rahatarke otsuseid teha?"

Lühivideod

Usaldusväärsed infomaterjalid ja allikad:

Kui soovid mingi teema kohta lisainfot või Sul on vaja langetada oma elu puudutavaid otsused, ära karda pöörduda spetsialistide, ametiasutuste ja teenuste poole!

Lisainfo: teeviit@harno.ee

Kas teadsid, et ilmumas on Teeviit infokiri? Ära jää uudistest ilma ja liitu infokirjaga siin.

Skip to content