fbpx

Investeerimise eesmärk on raha kasvatamine

Investeerimise eesmärk on raha kasvatamine, pannes raha teenima raha. Investeerimine tähendab raha paigutamist pikemaks ajaks. Jutt ei ole nädalatest, vaid pigem aastateks. 

Oma vaba raha saab paigutada aktsiatesse, võlakirjadesse, investeerimisfondidesse, aga ka teistesse varadesse nagu mets, kinnisvara või kuld.

Investeerides ei ole tulu garanteeritud, vaid pead arvestama võimalusega, et sa ei teeni midagi. Halvemal juhul võid investeeritud raha kas osaliselt või kogu investeeritud summas hoopis kaotada. Rusikareegel ütleb, et mida suurema oodatava tulususega investeering on, seda suurem on ka risk.

Pea meeles:

  • Investeerimise eesmärk ei ole kiirelt rikkaks saamine.
  • Investeerimise eesmärk ei ole uhke elustiili elamine.
  • Enne investeerimisega alustamist defineeri enda jaoks, miks sa tahad investeerimisega tegeleda.

Aga miks peaks noori investeerimine huvitama?

Mida varem investeerimisega alustad, seda suurem võimalus teenida kasu, sest investeeringute väärtus kipub ajas kasvama. Kui tahad täpselt teada, kuidas alustada ja soovid uusi teadmisi saada, siis on sul võimalus võtta ühendust inimeste ja organisatsioonidega, kes tutvustavad investeerimise maailma. Noortele tutvustab investeerimise teemat näiteks Investeerimisklubi.

Investeerimisklubi toetab iga klubiliiget, saavutamaks unistused ja finantsilised eesmärgid. Koos panustatakse Eesti haridusse, et luua vaba ja arenev ühiskond.

Allikas: Investeerimisklubi

 

Artikli kirjutas noorteinfoportaal Teeviit.

Skip to content