fbpx

Mina ja meediapädevus

Hea Teeviit külastaja!

Veebruar on noorteinfoportaalis Teeviit meediapädevuse teemakuu, mille raames võtame fookusesse meediapädevuse.

Mis on meediapädevus? 
Meediapädevuse all mõistetakse oskusi, teadmisi ja hoiakuid, mis aitavad eri kanalites esitatud teavet kriitiliselt analüüsida ja hinnata ning kujundada adekvaatseid hinnanguid.

6.– 10. veebruaril 2023 toimub noorteinfoportaali Teeviit ja Targalt Internetis projekti koostöös meediapädevuse nädal “Minu andmed on minu vara”, mis võtab sel aastal fookusesse andmete temaatika ja käsitleb põhjalikumalt, mida silmas pidada andmete jagamisel internetis.

Noorteinfoportaal Teeviit koondas noorte informeerituse toetamiseks siia rubriiki info meediapädevuse kohta. Käesolev info toetab meediapädevuse arendamist, pakub taustainfot ja selgitusi ning kasulikke viiteid usaldusväärsetele infoallikatele.

Tänavu tähistatakse rahvusvahelist turvalise interneti päeva teisipäeval, 7. veebruaril. Kutsume koos Lastekaitse Liiduga projekti  Targalt Internetis raames üles koole, lasteaedu, noortekeskusi ja raamatukogusid tähistama turvalise interneti päeva ning korraldama lastele ja noortele ning koos nendega sellel nädalal teavitusüritusi, mis annaksid neile vajalikke teadmisi ja oskusi digimaailmas ohutumaks ja targemaks toimetamiseks. Lisainfo leiad siit.

Külasta kindlasti ka Targalt internetis veebilehte, kus leiad palju õpetlikke ja toetavaid materjale interneti eluga toimetulekuks!

Partnerid: Lastekaitse Liit Targalt Internetis projekt ja Politsei- ja Piirivalveamet.

Toetavad materjalid, selgitused ja nõuanded

Sündmused ja tegevused

Teeviit ja Lastekaitse Liidu Targalt Internetis projekt kutsuvad üles kõiki noori osa võtma meemikonkurssist “Mina ja meediapädevus”. Konkurssi eesmärk on jagada igapäevaseid emotsioone ja olukordi, mis juhtuvad meiega meediaavarustes läbi noorte loodud meemide. Üldine eesmärk on tõsta noorte teadlikkust meediapädevuses ja turvalisest internetikäitumisest.

Podcastid

Kuula Teeviit Tulevikku podcasti “Minu andmed, minu vara” 

Videotunnid

Noorteinfoportaal Teeviit ja Statistikaamet kutsuvad noortega töötavaid spetsialiste koos noortega viima läbi videotunde:

Koostöös Statistikaametiga toimub 8. veebruaril algusega kell 11.00 videotund „Andmed on varandus – kust neid leida?“. Videotund toimub live-ülekandena Statistikaameti Facebooki ja Youtube’i kanalil. 

Infotunnis saab väärt teadmisi andmete kohta, häid vihjeid, kust ja kuidas uurimistöödeks vajalikud andmed üles leida, osaleda viktoriinis ning võita auhindu. Tule ja avasta enda jaoks andmemaailm, et teha elus teadlikke ja kasulikumaid otsuseid. 

Vii läbi videotund „Andmed ja väärandmed: kuidas andmeid kogutakse ja kasutatakse?

Videotunni juhendmaterjal leitav siin.

Videod

Nõu ja abi

Kui sul on mure, räägi kellelegi, keda usaldad. Oleme kokku koondanud kontaktid, kust saab nõu ja abi küsida:

Kui kellegi elu või tervis on vahetult ohus, siis helista viivitamatult  112. 

Veebipolitsei kontaktid leiad siit

Vihjeliin www.vihjeliin.ee  

Vaimse tervise veebileht www.peaasi.ee

Vaimse tervise tugiliin 660 4500

Hingehoiu telefon 116123

Lasteabi telefon 116111 ja veebileht www.lasteabi.ee.

Koolipsühholoogide tugiliin 1226 (eesti keeles) 1227 (vene keeles)

Loe veel siit: Sul on mure või vajad abi? 

Lisainfo: teeviit@harno.ee

Skip to content