fbpx

Juuli teemakuu: ohutus ja keskkond

Hea Teeviit lugeja!

Suveleitsakud, mis on Eestis lähiaastatel tavaliseks nähtuseks saanud, võivad tekitada küsimusi: “Aga miks on ilm nii ebatavaliselt soojaks muutunud?”, samas kui vastust isegi aimata võidakse. Palavad ilmad viivad ka majast välja, veekogude äärde ja metsa, kus puututakse samuti kokku suuremate ja väiksemate ohtudega. Kõik see võib tekitada suve ees stressi, kaotades puhkuse mõtte. Sellepärast on hea valmistuda, käituda looduses teadlikumalt ning vastutustundlikumalt ja aidata kaasa kliimakriisi leevendamisele – olla aktiivne enda keskkonna kujundamises ja tundma õppimises, et suvi mööduks ikka meelerahus.

Õige meelestatuse saab luua kuulates meie uut podcasti: “Taastuvenergia – mida teame ja kuhu liigume?” ning Minu tulevik on täna LIVE saadet “Harivad lood, rohelised valikud”. Lisaks mõned õpetlikud videod, mille leiad siit samalt lehelt!

Sel suvel ohutumalt ja keskkonnasõbralikumalt!

Minu tulevik on täna LIVE "Harivad lood, rohelised valikud"

Minu tulevik on täna LIVE saates Merili Ginter räägib nelja noore tegijaga kliimamuutuste ja keskkonna heaks tegutsemise teemadel, jagades põnevaid lugusid ja praktilisi nõuandeid!

  • Ines-Issa Villido räägib ülemaailmse probleemi lahendamisest kunsti kaudu
  • Kertu Birgit Anton jagab enda kogemust Eesti esimeses kliimakohtuasjas
  • Marko Oolo tutvustab keskkonnasõbralikku investeerimist
  • Johanna Maria Tõugu räägib Eesti esimese pakendivaba poest ja noorpoliitiku karjäärist

Toetavad materjalid, selgitused ja nõuanded

Teeviit Tulevikku podcast

Taastuvenergia — mida me teame ja kuhu liigume? Episoodis räägime energiatulevikkust ja valikutest. Kas taastuvenergiat päriselt jätkub meile kõigile?

Külalised Fridays For Future esindaja Kertu Birgit Anton ning Utilitase planeeringute ja keskkonnamõjude hindamise juht Kristiina Nauts.

Keskkonnateemalised lühivideod

Usaldusväärsed materjalid ja veebilehed

Kui soovid mingi teema kohta lisainfot või Sul on vaja langetada oma elu puudutavaid otsused, ära karda pöörduda spetsialistide, ametiasutuste ja teenuste poole!

Lisainfo: teeviit@harno.ee

Kas teadsid, et ilmumas on Teeviit infokiri? Ära jää uudistest ilma ja liitu infokirjaga siin.

Skip to content