fbpx

Juulis on fookuses ohutu käitumine

Hea Teeviit külastaja!

Juulikuus oleme seadnud fookuse ohutule käitumisele eri eluvaldkondades.

Selleks, et aru saada, miks ohutus on ülitähtis ning on vaja järgida kindlaksmääratud ohutuseeskirju, tuleb uurida, millised võivad olla tagajärjed ja kuidas neid olukordi ennetada.

Kuna ilm on minemas järjest soojemaks, siis see tõukab üha rohkem lapsi ja noori oma vaba aega looduses veetma. Teeviit tiim räägib sulle hea meelega sellest, kuidas teha looduses ohutult lõket, mida ilmtingimata tuleks teada päikesekaitse toodete kasutamisest ning kuidas nautides päevamatkade ja telkimiste võluvust tagada mitte ainult elamuste rohkus, vaid ka turvalisuse!

Lisaks sellele jagame sinuga erinevaid kogemuslugusid ja artikleid, millest sa võid ammutada palju nõuandeid, näiteks, mida on vaja teha, kui sina või su sõber on langenud kuriteo ohvriks või kuidas elektritõukerattaga ohutult liigelda.

Kas sulle meeldib ujumas käia? Või hoopis kinos? “Kuidas need meelelahutused omavahel seotud on?” – küsiksid sa! Juulis me avastame ka mõned nõksud – näiteks, paljudest filmidest ja telesarjadest oled sa näinud, et uppuja kõva häälega hüüab appi ja jalgadega vees pladistab. Ent päriselus käitub uppumisohus inimene hoopis teistmoodi ning selleks, et ennast filmitrikkidest mitte haneks lasta tõmmata, loe meie portaalist ka sellest, kuidas see tegelikult toimub!

Meie podcastidest ja lühivideotest saad peale selle ka vastused teistele huviäratavatele küsimustele ohutuse teemal.

Uuri selle teema kohta lähemalt Teeviit portaalist, et paremini mõtestada teemat ja arendada teadlikkust ja ettenägelikkust. Just need oskused aitavad kas päästa inimese elu või vältida negatiivseid tagajärgi!

Päästeamet on koostööpartneritega loonud üle kogu Eesti rohkelt avastusradu, kus noored saavad looduses jalutades panna proovile oma teadmised ohutuse teemal ning koguda uusi tarkusi, mis aitavad ennetada õnnetusi ja õpetavad ohuolukordades käituma.

Lisainfo avastusradade kohta siin.

Podcastid ja videod

Kui soovid mingi teema kohta lisainfot või Sul on vaja langetada oma elu puudutavaid otsused, ära karda pöörduda spetsialistide, ametiasutuste ja teenuste poole!

Lisainfo: teeviit@harno.ee

Kas teadsid, et ilmumas on Teeviit infokiri? Ära jää uudistest ilma ja liitu infokirjaga siin.

Skip to content