Päästeamet: mine loodusesse ja pane teadmised proovile

Päästeamet on koostööpartneritega loonud üle kogu Eesti rohkelt avastusradu, kus noored saavad looduses jalutades panna proovile oma teadmised ohutuse teemal ning koguda uusi tarkusi, mis aitavad ennetada õnnetusi ja õpetavad ohuolukordades käituma.

Iga rada on keskmiselt 2-3 kilomeetrit pikk ning jalgsi võtab selle läbimine aega ligikaudu 1,5-2 tundi. Ülesandeid on võimalik lahendada nii eesti kui ka vene keeles ja teadmiste ring, millega avastusrajal kokku puutub, on lai.

Avastusraja läbijad kohtuvad nii tule- kui ka veeohutuse, elektri-, raudtee- ja liiklusohutuse kui ka internetiohutuse teemadega, samuti kontrollitakse raja läbija esmaabi andmise oskusi ning teadmisi vaimse tervise kohta, jagatakse matkatarkusi ja jagatakse juhtnööre, kuidas toimida siis, kui kohtate metsloomi.

Kuidas osaleda?

Ohutusalase avastusraja läbimine on lihtne: selleks tuleb end registreerida mängijana keskkonnahariduse veebis. Seal saab valida endale sobivas maakonnas paikneva meelepärase raja.

Radadele kaasa tasub võtta hea tuju, mugavad ja ilmastikule sobivad spordirõivad ning täis laetud nutiseade, millel on sisse lülitatud GPS-moodul.

Avastusradadel seigeldes tuleb meeles pidada siiski ohutust. Kuigi rada läbides tuleb aeg-ajalt jälgida kaarti ja kiigata nutiseadmesse, tuleb pilk hoida ka teel, et mitte sattuda liiklusohtlikku olukorda. Ohutus algab igaühest endast ja selle osas järeleandmisi teha ei tohi!

Ohutusteemalised avastusrajad on koostööprojekt, mille rajapunkte on aidanud küsimustega sisustada Päästeamet, Transpordiamet, Politsei- ja Piirivalveamet, Elektrilevi, Eesti Punane Rist, Keskkonnaamet, Operation Lifesaver Estonia (OLE), Kaitseliit ja MTÜ Peaasjad.

Vaata tutvustavat videot:

Artikli kirjutas noorteinfoportaal Teeviit noorteinfo peaekspert Liis Enson.

Anna oma panus Teeviit teemakuude 2024 loomesse!

Noorteinfoportaal Teeviit toimetab igal aastal teemakuude põhiselt avades noorte jaoks olulisi teemasid ning jagades erinevate noorte ja spetsialistide persooni- ja kogemuslugusid. Selleks, et ka järgmisel aastal pakkuda noorte jaoks huvipakkuvat sisu vajame Sinu abi! Anna oma panus vastates lühikesele küsimustikule!

Jättes oma e-maili loosime kõikide vahel välja ka Teeviit meeneid.

Skip to content