fbpx

Rahatarkus ja ettevõtlikkus

Hea Teeviit külastaja!

Märts on noorteinfoportaalis Teeviit rahatarkuse ja ettevõtlikkuse teemakuu, mille raames võtame fookusesse rahatarkuse ning ettevõtlikkusega seotud teemad. Jagame nippe ja soovitusi, kuidas alustada investeerimisega, säästa raha ning lisatulu teenida. Lisaks teeme juttu õpilasfirmadest, ettevõtlikust õppest, kogumispäevikust ja “Rahakratist”.

Mis üldse on rahatarkus?

Rahatarkus on ilus eestikeelne vaste sõnale finantskirjaoskus. Vahel öeldakse mõne inimese kohta, et ta oskab rahaga väga hästi ümber käia või raha armastab teda – me saame öelda, et need inimesed on hea finantskirjaoskusega ehk rahatargad.

Ettevõtlus vs ettevõtlikkus

Ettevõtluse ning ettevõtlikkuse näol on tegu küllaltki sarnaselt kõlavate mõistetega, kuid tähenduselt on nad siiski üsnagi erinevad. Kui ettevõtluse näol on tegu äritegevusega, siis ettevõtlikkus on eelkõige seotud inimese isikuomadustega. Näiteks on ettevõtlik inimene teotahteline, loominguline, uuendusmeelne, innukas, tahtejõuline ja järjepidev.

Toetavad materjalid, selgitused ja nõuanded

Sündmused ja tegevused

Osale koomiksikonkursil “Raharöövlid”

Finantsinspektsioon ja noorteinfoportaal Teeviit ootavad kõiki 1. – 12. klassi õpilasi üle Eesti osalema lõbusal rahatarkuse koomiksikonkursil „Raharöövlid“. Iga vanusegrupi võitjaid ootavad auhinnad graafikalaudadest raamatute ja üllatusteni.
 
Konkurss on jaotatud kolme vanusegruppi ning parimad tööd valib välja žürii, kelle hulgas on rahatarkuse eestvedaja ja investor Kristi Saare, tuntud koomiksikunstnik ja graafiline disainer Veiko Tammjärv, noorteinfoportaali Teeviit vabatahtlik Grete Kull ja Finantsinspektsiooni kommunikatsioonispetsialist Kaisa Gabral.
 
Tööde esitamise tähtaeg on 31.märts

Rahatarkuse veebikonverents 2023
“Kas mina juhin raha või juhib raha mind?”

Kas mina juhin raha või juhib raha mind? See on küsimus, mida peaksime kõik endale tihedamini esitama. Ainuüksi raha omamine ei too vast kellelegi õnne, küll aga võib raha puudumine ja oskamatus sellega ringi käia tekitada muret ja stressi, ajada keeruliseks inimsuhted ning tuua kaasa muidki probleeme.

Eesti Pangaliit kutsub noori taas rahatarkuse veebikonverentsile! 23.märtsil kell 13.00 – 15.30 toimub juba kolmandat korda gümnasistidele ja põhikooli lõpuklassidele suunatud tipptasemel tasuta rahatarkuse veebikonverents, mis seekord kannab nime „Kas mina juhin raha või juhib raha mind?

Podcastid ja videod

Kui soovid mingi teema kohta lisainfot või Sul on vaja langetada oma elu puudutavaid otsused, ära karda pöörduda spetsialistide, ametiasutuste ja teenuste poole!

Lisainfo: teeviit@harno.ee

Kas teadsid, et ilmumas on Teeviit infokiri? Ära jää uudistest ilma ja liitu infokirjaga siin.

Skip to content