fbpx

Osale koomiksikonkursil “Raharöövlid”

Finantsinspektsioon ja noorteinfoportaal Teeviit ootavad kõiki 1. – 12. klassi õpilasi üle Eesti osalema lõbusal rahatarkuse koomiksikonkursil „Raharöövlid“. Iga vanusegrupi võitjaid ootavad auhinnad graafikalaudadest raamatute ja üllatusteni.

Konkurss on jaotatud kolme vanusegruppi ning parimad tööd valib välja žürii, kelle hulgas on rahatarkuse eestvedaja ja investor Kristi Saare, tuntud koomiksikunstnik ja graafiline disainer Veiko Tammjärv, noorteinfoportaali Teeviit vabatahtlik Grete Kull ja Finantsinspektsiooni kommunikatsioonispetsialist Kaisa Gabral.

Tööde esitamise tähtaeg on 31.märts. Enne tööle asumist loe läbi konkursi tingimused ja teemad.

Koomiksikonkurss "Raharöövlid" tingimused

 1. Loe hoolikalt läbi allolevad koomiksikonkursi osalemise tingimused. Oma töö konkursile saatmisega kinnitad, et oled kõikide tingimustega nõus.
 2. Vali koomiksi valmistamiseks üks alloevatest alamteemadest:
  • Petuskeemi ohver
  • Superkulutaja
  • Minu rahaseiklus
  • Kuidas ma oma pangakaardist ilma jäin
  • Kuidas vanaisa paljaks rööviti
  • Kuidas vanaema raharöövlid paika pani
 3. Joonista koomiks vabalt valitud tehnikas – paberile või digitaalselt.
 4. Mahuta koomiksi tegevus ühele A4 leheküljele.
 5. Kui valmistad töö käsitsi, siis tee sellest foto või skaneeri ning salvesta arvutisse või telefoni.
 6. Saada oma koomiks – sellest tehtud foto või skaneering e-posti aadressile koomiks@fi.ee märksõnaga “koomiksikonkurss”. E-kirja lisa kindlasti oma nimi, vanus, kool, klass, e-posti aadress ja kontakttelefon.
 7. Tööde saatmise tähtaeg on 31. märts 2023.
 8. Võisteldakse kolmes vanusegrupis:
  • 1.-4. klass
  • 5.-9. klass
  • 10.-12. klass
 9. Konkursi tõid hindab žürii, kuhu kuuluvad investor Kristi Saare, Teeviit vabatahtlik Grete Kull, Finantsinspektsiooni kommunikatsioonispetsialist Kaisa Gabral ning koomiksikunstnik Veiko Tammjärv. Tööde juures hinnatakse loo jutustamise oskust, sõnumit ja kunstilist teostust.
 10. Võitjad kuulutatakse välja 15. aprillil 2023 noorteinfoportaalis Teeviit teeviit.ee ja Finantsinspektsiooni tarbijaveebis www.minuraha.ee. Võitjatega võetakse ühendust e-maili või telefoni teel.
 11. Iga vanusegrupi võitja saab auhinnaks graafikalaua. Kahe vanema vanusegrupi kolm paremat saavad Kristi Saare raamatu “Kuidas alustada investeerimisega” ning kõige noorema vanusegrupi kolm paremat saavad Bodo Schäferi  raamatu “Koer nimega money”. Lisaks on žüriil õigus välja anda eripreemiaid ja üllatusi.
 12. Koomiksikonkursil osaleja annab esitatud tööga konkursi korraldajatele (Finanstinspektsioon ja Haridus- ja Noorteamet) üle õigused seda tööd avalikus ruumis tasuta kasutada – veebis üles panna, trükis, veebis, teles ja sotsiaalmeedias avaldada.
 13. Konkursile esitatud tööd jäävad korraldajatele.
Skip to content