Kuidas saada lahti sõltuvustest?

Maailmas on palju asju ja tegevusi, millest võib sattuda sõltuvusse. Sõltuvus puudutab meid kõiki. On väga vähe inimesi, kes võivad öelda, et nad ei ole sõltuvuses mitte millestki – ei ühestki ainest, ei ühestki tegevusest. Tegelikult algab sõltuvus juba imikueast. Proovige näiteks väikselt beebilt lutt ära võtta või keelata eelkooliealisel lapsel hommikuti multika vaatamine. Võiks mõelda, et täiskasvanud on sõltuvustest välja kasvanud või liiga targad, et sõltuvusse sattuda aga võtke neilt ära igahommikune kohvitass või peitke tädi eest ära tema sukavardad – te kohe näete, et nad lihtsalt mitte ei armasta neid asju, vaid, et nad on nendest sõltuvuses.

Sõltuvus on meeleolu muutva aine korduv kasutamine või tegevuse tegemine, ilma selle üle kontrolli omamata või neuroogiline kahjustus, mis viib sellise käitumiseni.

Sõltuvused, nii suitsetamine, ülesöömine või arvutimängud, alkohol või õnnemängud, mõnuainete tarbimine, on saanud millalgi alguse. Mingil hetkel me lasime nad endale ligi – me võtsime nad omaks mingi rahuldamatuse kaudu, nad said siseneda.

Oma murega ei pea olema keegi üksi!

Uuri lähemalt:

Otsi sarnastele küsimustele vastuseid foorumitest:

Või pöördu nõustajate poole:

Kiiremates küsimustes pöördu või helista:

  • 1707 – Uimastialane nõustamistelefon 24 h (tasuta kõikidelt telefonidelt)
  • 15410 – Mänguriliin (hasartmängusõltuvuse nõustamine)
  • 6314300 – Psühholoogilise kriisiabi telefon (tööpäeviti kl 9-20)
  • 116111 – Lasteabi infoliin nii lastele, noortele ja täiskasvanutele (tasuta, anonüümne ja 24 h iga päev)
  • 6558 088 (eesti keel), 655 5688 (vene keel) emotsionaalse toe telefon (iga päev kl 19-07)

Loe veel sarnasel teemal:

Meie partnerid

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus