fbpx

Viis sammu, kuidas vähendada kooli naasmisega seotud stressi

Pärast suvevaheaega kooli naasmine võib mõnikord tunduda hirmuäratava ülesandena, kuid on lihtsaid samme, mis aitavad vähendada klassiruumi tagasiminekuga seotud muresid.

Räägi sellest kellegagi
Kui tunned kooli naasmise pärast muret, on oluline sellest kellegagi rääkida. Olenemata sellest, kas kardad õpetajate või klassikaaslaste pärast, kellegagi rääkimine võib aidata sul olukorrast aru saada ja võimaluse korral lahenduse leida. Kui oled mures kiusamise pärast, lepi enne õppeaasta algust kokku kohtumine koolinõustaja või õpetajaga, keda usaldad, et nad saaksid probleemist teadlikud olla ja sind aasta jooksul toetada.

Ole positiivne
Kooli naasmine tähendab, et alustad uut aastat ja võid unustada selle, mille maha jätsid. Kui sinu hinded või kogemused ei olnud eelmisel aastal suurepärased, unusta see nüüd ja võta endale kohustus sel õppeaastal sellest maksimumi võtta. Pea meeles, et koolis on rohkem kui lihtsalt tunnid ja kodutööd. Alusta mõne uue spordialaga või osale näiteringis või muudes koolijärgsetes tegevustes, mis aitavad sul koolikogemust nautida.

Ümbritse end sõpradega
Sõltumata sellest, kas sul on koolis üks või kümme sõpra, võib see, kui sul on lähedane sõber, kes sind esimesel päeval koolis toetab, palju muuta. Kui tunned oma esimese päeva pärast muret, lepi oma sõbraga kokku koos kooli minek või saage enne koolimajja sisenemist kooli ees kokku. Kui sinu koolis on õdesid-vendi ja see on sinu esimene koolipäev, anna neile teada, kuidas end tunned, küsi kooli kohta küsimusi ja nemad võivad anda nõu, mis võib sinu ärevust leevendada.

Samuti võiks esimesel nädalal korraldada sõpradega midagi toredat väljaspool kooli, et esimestel päevadel oleks, mida oodata.

Sea end kooliminekuks valmis
Ole õhtul enne kooli naasmist valmis, vali välja sobivad riided ja pane kott kokku, et oleksid hommikul minekuvalmis. Tõuse üles piisavalt aegsasti, et saaksid rahulikult hommikust süüa. Kui annad endale hommikul ärkamiseks aega, saad lõõgastuda ega pea hommikul kiirustama.

Ära unusta hingata
Sulle võib tunduda, et kooli naastes ei saa sa paljut kontrollida, kuid on väikesi asju, mida saad teha, et teatud olukordades ärevust leevendada. Hingamisele keskendumine, kui tunned, et oled ülekoormatud või paanikas, võib sind rahustada. Lihtsad hingamisharjutused, nagu peas loendamine sügava ja aeglase sissehingamise ajal, võivad aidata sul hingamist reguleerida, kui tunned, et hakkad ärevust tundma.

Artikkel on koostatud veebilehe www.spunout.ie põhjal.

Spunout on Iirimaa üleriigiline noorteinfo veebileht.

Skip to content