Triumf Health – laste vaimse tervise rakendus kuues keeles

Eesti idufirma Triumf Health, mis on asutatud eesmärgiga pakkuda lastele eakohast psühholoogilist ja tervisekäitumise tuge, pakub lastele vanuses 7-12 tasuta mängu Triumf Hero eesti, inglise, rootsi, soome, vene ja ukraina keeles.

Edasiarenduse läbinud tervisemäng Triumf Hero aitab lastel tulla toime erinevate igapäevaste situatsioonidega ning on mõeldud toetama ka traumaatilise kogemusega lapsi, et nende arengut toetada. Triumf Healthi juht, psühholoogiadoktor Kadri Haljas sõnas, et laste vaimne heaolu on sattunud suurde riski ning eriti on sellest mõjutatud sõjapõgenikest lapsed: “Need lapsed on kaotanud oma kodud, sotsiaalse võrgustiku, tavapärase rutiini ja tihtipeale kahjuks ka ühe või mõlemad vanemad. Sellist olukorda on lapse areneval psüühikal pea võimatu hoomata.”

Triumf Hero aitab lapsel, toetava loomast kaaslase abil, tulla toime nii oma emotsioonidega, igapäeva olukordadega kui maandada ärevust ning ennetada vaimse tervise probleemide tekkimist: “Lõime mängukeskkonda kaaslase kuna ükski laps ei peaks tundma, et ta on oma mures üksi. Lisaks on kõikide meie lahenduskäikude mõju teaduslikult mõõdetud ja need on tõenduslikult mõjusad. Eriti praegu on lastel seesugust tuge vaja,” kinnitas Haljas.

Triumf Healthi mängude sisu on välja töötatud Triumfi tiimi psühholoogide poolt koostöös tervishoiu ekspertidega. Mängud on loodud tõenduspõhisele algoritmile, mis loob lastele vanuses 7-12 aastat turvalise keskkonna toetamaks nende käitumuslikku arengut, aidates vähendada stressi ning pakkudes abi ärevuse ja emotsioonidega toimetulekul.

Tegemist on tervisetehnoloogia ettevõtega, mis kuulub ka Eesti Connected Health klastrisse ning on alla laetav nii Google Play kui App Store keskkondadest. Personaalseid andmeid rakendus ei kogu.

Allikas: https://www.triumf.health/

Skip to content