fbpx

TOP 5 eset keskkonnasäästliku inimese kotis

1. Korduvkasutatav veepudel
Aastas kasutatakse umbes 481,6 miljardit plastikpudelit ja seejuures taaskasutatakse sellest kõigest 9%. Ainult ühe plastpudeli lagunemiseks kulub umbes 450 aastat! Korduvkasutatava veepudeli kasutamine on üks väike, aga oluline samm vähendamaks seda plastiku kogust.

2. Korduvkasutatavad ostukotid
Plastikust kilekotid on suured saastajad, maailmas toodetakse aasta jooksul viis tuhat miljardit kilekotti! Eriti kahjulik on plastik veekogude ja ookeanide osas. Korduvkasutatavad ostukotid vähendavad vajadust ühekordsete kilekottide järele, mis on samuti üks samm plastiku vähendamiseks.

3. Korduvkasutatav kohvitass või termokruus
Ühekordsed ‘’paberist’’ kohvitopse on raske taaskasutada, vähem kui 2% jõuab vaid taaskasutusse ning taaskasutusprotsess on keeruline. Korduvkasutatav kohvitass või termokruus aitab vähendada ühekordsete tasside kasutamist ning mõned kohvikud pakuvad isegi soodustusi klientidele, kes toovad endaga kaasa oma topsi.

4. Korduvkasutatav söögikonteiner
Selleks, et kodus ei läheks toit raisku ja kohvikud raha ei neelaks, on säästlik ja tarbekas võtta toit oma karbiga kaasa. Korduvkasutatav toidukarp ja toidu mitte raiskamine on keskkonnasäästlik- ja hoidlik.


5. Keskkonnasõbralikud hügieeni- ja kosmeetikatarbed
Ökotooted alustades näiteks hambapasta ja deodorandiga, lõpetades kreemide ja muu kosmeetikaga,  on naturaalsed, naha- ja loodussõbralikud.
Või hoopiski naistele mõeldud menstruaalanum, mis on alternatiiv ühekordsetele hügieenivahenditele.

Juhise koostas noorteinfoportaal Teeviit vabatahtlik Eliis Jõgioja.

Skip to content