fbpx

Teeviit vabatahtlike kogemuslugu: vabatahtlike mentorlusprogramm aitas jõuda eesmärkideni ning saada julgust ja tuge

Olen alates 2022. aasta septembrist noorteinfoportaali Teeviit vabatahtlik.  Minu ülesandeks on panustada noorteinfoportaali Teeviit arendamisse läbi erinevate ülesannete täitmise, nagu näiteks kokkamise videote filmimine Teeviit TikToki jaoks või lugude kirjutamine portaali. Kõige selle juures on mulle tohutult abiks olnud minu mentor Grete Kull. Seadsime temaga meie esimesel kohtumisel paika eesmärgid ja ülesanded, millest tulenevalt tegutsen. 

Mentorlusprogramm kestis 2 kuud. Mentorlusprogrammi osaks olid iganädalased kohtumised mentoriga nii füüsiliste kohtumiste näol kui ka veebi kaudu. Meie kohtumiste lõppedes olin alati täis positiivseid emotsioone, motivatsiooni ja kergendus- ning turvatunnet. Kohtumistel arutasime me üldjuhul, kuidas mul läinud on, mida ma nädala jooksul teinud olen ja mis ülesanded mul eesolevaks nädalaks on. 

Meie ühised kohtumised aitasid mul tunda end kindlalt ja olla rahulik, sest mõistsin, mis minu ümber toimub ning mis on minu roll noorteinfoportaali Teeviit vabatahtlikuna. Mul tekkis oma oma mentoriga väga lähedane, siiras ja soe suhe, mis võimaldas mul temaga avatult suhelda ja oma mõtteid ning tundeid jagada. Kindlasti väga suur pluss selle mentorlusprogrammi juures oli see, et sul on usaldusisik, kes mõistab, kuulab ja vajadusel aitab, julgustab ning suunab sind. 

Küsitlesin ka kahte teist noorteinfoportaali Teeviit vabatahtlikku, Laura-Liisa Tõldseppa ja Mia-Ly Läänesaart ning uurisin neilt, milline on nende kogemus mentorlusprogrammiga ja mida nemad sellest arvavad.

Nad tõid välja, et programmis meeldis neile eelkõige see, et sul on kindlustunne, tugi, abi ja julgustus mentorilt ning see aitas väga palju kaasa meeskonda sisseelamisel ning kohanemisel. 

Meie kõigi kolme arvates võiks programm kesta pikemalt ning olla suunatud ka pikema kogemusega Teeviit vabatahtlikele, kui nad ise selleks vajadust näevad. Tunneme, et programmi lõpp võiks olla sujuvam, kuna selle järsk lõppemine tekitab mõningast stressi, hirmu ning teadmatust meie jätkuva töötamisprotsessi ees. 

Eks igaüht mõjutavad kõik asjad erinevalt, kuid meie tunneme, et mentorlusprogramm on meid vaid positiivselt mõjutanud. See aitas end rohkem avada, enda eesmärkideni jõuda ning uusi kogemusi saada. 

Väga suuri hirme enne programmi algust meil ei olnud, pigem ootused, mis saama hakkab ja kuidas see programm meid saab toetada. Lootsime saada abi, toetust, soovitusi ning tagasisidet ning  need ootused said täidetud! Mentorite osas on meil anda vaid head tagasisidet: imelised inimesed, väga avatud ja soojad omavahelised suhted ning usaldus. Meie mentorid aitasid meil jõuda oma püstitatud eesmärkide täitmiseni ning sellega on väga hästi läinud. Isegi kui osad suuremad eesmärgid nagu “enesekindlamaks saamine” ei ole veel täielikult täitunud, siis tegutseme nende kallal ka peale mentorlusprogrammi lõppu. 

Kui sa tunned, et  ei tea, kuidas oma eesmärke saavutada ja vajad tuge, nõu või tagasisidet, siis soovitame sul kindlasti proovida mentorlust. Mentorlus on pikemaajaline õppimise protsess, mis võimaldab reflekteerida, nõu saada ja kogemusi jagada.

Tunned rohkem huvi mentorluse vastu? Loe ka artiklit Mis on mentorlus? 


Artikli autor noorteinfoportaali Teeviit vabatahtlik Marie Gordeeva.

Artikkel on avaldatud noorteinfoportaalis Teeviit 2022. aastal.

Skip to content