fbpx

Noore Õpetlase stipendiumiga välisülikooli õppima! 

Oled keskkooli lõpetamas ja unistad välisülikoolis õppimisest? Sul on olemas plaan, kuidas teha järgmine elumuutev samm, aga finantsid teevad muret? Lahendus on Noore Õpetlase stipendium! 

Stipendium garanteerib Sulle 5000 eurot stardiraha, et saaksid sujuvalt oma järgmise eluetapiga teises riigis alustada! Stipendiumiga toetame gümnaasiumilõpetajate bakalaureusekraadi, sh rakenduskõrghariduse, omandamist tunnustatud väliskõrgkoolis. Stipendiumit saad kasutada sisselamiseks, õppemaksu maksmiseks või mõneks teiseks oluliseks tegevuseks. 

Kogemuslood stipendiumi saajatelt

Üks tahk Ameerika ülikoolisüsteemis, mis on osutunud oluliseks, on bakalaureuseprogrammi nelja-aastane kestus. Vähemalt Harvardis on see nii, et eriala ei pea valima kuni teise aasta sügiseni ning ka sealt edasi on võimalik seda muuta, kui lõpetamise ajaks vajalikud kursused läbid.

Loe kogu lugu siin

Õpingute puhul meeldib mulle enim, et suurem osa õppekavast on ehitatud üles praktilistele ülesannetele. Kuigi teoreetilisi loenguid-seminare on meil vähe, on iga kohtumine nii õppejõudude kui kursusekaaslastega olnud omanäoline ja kaasahaarav.

Loe kogu lugu siin.

Just seepärast sobis mulle ideaalselt Sciences Po Dijoni kampuse õppeprogramm, kus esimesel semestril õpitakse inglise keeles ja siis edaspidi prantsuse keeles.

Loe kogu lugu siin.

Esimestel nädalatel Luzernis sain aru, et asjad, mis Eestis ilmatuma keerulised tundusid, olid tegelikult väga loogilised ja arusaadavad. Inimesed olid abivalmid ja toetavad.

Loe kogu lugu siin.

Haridus- ja Noorteamet ootab noori kandideerima Noore Õpetlase stipendiumit välisriigi kõrgkooli bakalaureuseõppe õpinguteks, mida saab taotleda 1.06-1.07.2024.


Lisainfo: harno.ee/noore-opetlase-stipendium

Kadri Kaldre
Stipendiumite vanemspetsialist
Haridus- ja Noorteamet
tel 5359 8493
kadri.kaldre@harno.ee

Skip to content