fbpx

Millega tegeleb Eesti Õpilasesinduste Liit?

Tänases artiklis räägime Eesti Õpilasesinduse Liidust Katre Roometsaga õpilasesindusest, õpilasliidust ning kogemustest, mida Katre on saanud õpilasaktivismist.

Kui küsida õpilaste käest, mis on kooli õpilasesinduse eesmärk, siis paljud ei teagi midagi või arvatakse, et nad korraldavad ainult üritusi. Tegelikult on see palju rohkem: õpilasesindus on koolisisene õpilaste esindusorgan, mille tähtsaimaks ülesandeks pole üldsegi ürituste korraldamine vaid hoopis õpilaste arvamuse esindamine nii kooli õppenõukogus kui ka hoolekogus. See on viis, kuidas õpilased saavad viia enda hääle kooli juhtkonnani ja teha ettepanekuid koolikeskkonna paremaks muutmiseks! 

Kui tunned, et sa tahaksid enda kooli õpilasesindusega midagi muuta või alles ühte luua, siis ära karda Õpilasliidu poole pöörduda. Oleme kättesaadavad opilasliit@opilasliit.ee.

Eesti Õpilasesinduste Liit

Eesti Õpilasesinduste Liit ehk Õpilasliit on Eesti suurim noorteorganisatsioon ning läbi enda liikmeskoolide esindame ligi 100 000 õpilast üle Eesti. Õpilasliit seisab igapäevaselt Eesti õpilasesinduste ja õpilaste huvide eest nii suhetes riigiasutustega kui ka rahvusvahelisel tasandil. See on meie ülesanne viia edasi õpilaste hääl selliselt, et see muutuks kõigile kuuldavaks. Seeläbi saame kujundada Eesti haridusmaastikku nii, et Sinul kui ka minul oleks parem koolis käia!

Et meie organisatsioon saaks jätkusuutlikult toimida, korraldab Õpilasliit kaks korda aastas korralisi üldkoosolekuid, kus osalevad kõik meie liikmeskoolid. Sügisesel üldkoosolekul paneme paika põhilised sihid algavaks aastaks, küsime enda liikmetelt sisendit ja kinnitame aasta eelarve. Kevadisel üldkoosolekul valime organisatsioonile uued juhid ja anname ülevaate möödunud tegevusaastast. 

Kui Sulle pakub huvi ürituste korraldamine või ägeda kogemuse saamine, siis otsime alati üldkoosolekutele ja meie suvekooli korraldusmeeskonda! Kandideerimise info leiad kevadel ja sügisel meie Facebookist ja Instagrammist.

Selleks, et Eesti õpilasesindused saaksid areneda ja püsida aktiivsetena, pakume enda liikmeskoolidele tasuta baaskoolitusprogrammi, mis koosneb erinevatest koolitustest ja simulatsioonidest. Niiviisi saavad õpilasesindused teadmisi just neile vajalikul teemal! Samuti oleme alati valmis nõustama õpilasesindusi, kes leiavad ennast probleemi või keerulise olukorra keskelt ja ei oska seda üksi lahendada.

Mina leidsin ennast enda kooli õpilasesindusest tegelikult päris hilja. Tegelesin 11 aastat ujumisega ja kunagi polnud isegi pähe tulnud, et võiksin astuda kooli õpilasesindusse. Selle pisiku sain külge, kui minu sõbranna kutsus mind aastal 2018 Eesti Õpilasesinduste Liidu suvekooli. Aasta hiljem täitsin usinalt järgmise suvekooli korraldusmeeskonna kandidatuuri. Tagasi selle hetke peale mõeldes, tahaksin öelda, et see tunne, mis tekkis kandidatuuri kirjutades, oli sisemine kinnitus, et pean seda tegema, sest toimuma hakkab midagi vägevat.

Sellest korralduskogemusest, hakkas veerema lumepall, mis viis mind üha järgmiste seiklusteni ja üritusteni. Astusin enda kooli õpilasesindusse ja selle kõrvalt ka Õpilasliitu. Käsikäes nendega hakkasin omandama ka treenerikutset, et mitte unustada ujumist. Niisiis jõudsin gümnaasiumis olla ujumistreener ja õpilasesindaja.

Aastate jooksul võtsin vastu kõik väljakutsed ja töötasin Õpilasliidus kõikidel ametikohtadel, mille endale eesmärgiks seadsin: korraldusmeeskonna liige, aktivist valdkonnas, üldkoosoleku peakorraldaja, valdkonnajuht ja enda viimasel aastal selles organisatsioonis – juhatuse aseesimees. Leidsin Õpilasliidus endale sobiva valdkonna, kus töötada ning mis pakub mulle rõõmu – kõik ei tulnud kergelt, kuid see oli miski, mille nimel olin valmis pingutama.

Selle teekonna alustamist pole ma kunagi kahetsenud. Siit olen saanud endale head sõbrad, suure kogemustepagasi, julguse, motivatsiooni ja palju unetuid öid – see on miski, mida ma ei tahakski muuta. 

Niisiis minu soovitus Sulle: usalda ennast ja haara võimalustest kinni! Kunagi ei tea, milliseid kihvte saladusi need peidavad!

Ole kursis Õpilasesinduste Liidu tegemistega!

Facebookis- Eesti Õpilasesinduste Liit

Instagramis- @opilasliit

Skip to content