fbpx

Kuidas edukalt õppida?

Tegelikult ei arva ju keegi, et sa ei oska õppida. Oskad ju küll ja teed seda kindlasti hästi igapäevaselt seoses kooli või ülikooliga. Tegelikult on sul aga võimalik veel paremini ja edukamalt oma koolitükid, kontrolltööd või eksamid sooritada, maksab vaid järgida mõningaid väga lihtsaid nippe.

Vahel võib juhtuda nii, et kohe mitte kuidagi ei lase kõrvaklappidest või kõlarist tulev muusika sul keskenduda? Või siis sinu telefon annab märguandeid erinevate põnevate asjade ja tegevuste kohta Instagramis ja Facebookis?

Tegelikult võib igasugune kõrvaline tegevus ja pidev telefonis suhtlemine õppimise ajal olulisel määral sinu süvenemist segada ja nii pikendada õppimisele kuluvat aega. Ehk oled mõnikord avastanud, et õhtul sõbraga chattides on ühtäkki kellaosuti jõudnud südaöö peale ja kooliasju ei olegi veel jõudnud teha?

Siit saad lugeda mõningaid kasulikke nippe, et õppimist paremini planeerida ja koolitükid varakult valmis jõuda.  Kuigi need nipid võivad sulle tunduda väga tavalised ja sellised, mida tead juba ise või oled neid kuulnud, siis võibolla selgub, et nendest on sulle tegelikult väga palju kasu. Eriti siis, kui sul on probleeme õppimisse süvenemisega ja tundub, et koolitükid ei taha mitte kuidagi edeneda. Võta kasutusele ja proovi, kas töötab!

Eduka õppimise nipid

  • Pane kinni kõrvaklappides või kõlarites mängiv muusika.
  • Lülita telefon hääletuks, et teavitused sind ei segaks.
  • Sulge arvutis teised aknad.
  • Õpi lühema aja jooksul, kuid intensiivsemalt, et säiliks keskendumine ja värskus.
  • Planeeri kindel aeg, mille jooksul koolitükid ära teha.
  • Puhka piisavalt, et ei tunneks ennast õppides väsinuna.

Veel kasulikke nõuandeid leiad veebilehelt Peaasi.ee. Loe sellelt veebilehelt ka lähemalt, mida teha, kui sul on probleemid õppimisega või on halvenenud sinu õpitulemused. Soovime sulle nutikust õppimisel ja puhanud pead!

Koostatud Peaasi allika põhjal

Skip to content