fbpx

Kogemuslugu Raul Tammega: noortekeskus on noore arenguks üks paremaid kohti

Varsti 1. juunil on tulemas Lastekaitsepäev, mille  raames käisime külas ja tutvumas Tartu Noorsootöö Keskusega ning kohtusime ühe noormehega, kes on seal aktiivne liige ning soovis oma noortekeskuse kogemuslugu meiega jagada ja innustada ka teisi noori liituma noortekeskustega.

Mina olen Raul Tamm – energiline ja mitmekülgne noor, olen Tartu noortetöö maleva aktivist. Käin koolis, kus omandan keskharidust ja IT teadmisi. Vabal ajal keerutan jalga rahvatantsu trennis, loen luuletusi, olen vabatahtlik Teeviidas ja see aasta ka Tartu linna noortevolikogus.

Miks on Tartu Noorsootöö Keskus hea koht?

Minu arvates on Tartu Noorsootöö Keskuses head võimalused, siin on kolm tegutsevat keskust: Lille, Anne ja Ilmatsalu, kus toimuvad pidevalt noortele mõeldud üritused, näiteks nagu kokaklubi, Vaimse Tervise Klubi, lisaks just osales Lille noortekas Karlova kohvikutepäeval ja tihti toimuvad erinevad huvitavad väljasõidud. Noortekeskustes saab ka mängida erinevaid lauamänge, näiteks piljardit ja lauatennist, mis on mõnusad ajaveetmise mängud.

Kust sa kuulsid ning kuidas sattusid Noortekeskusesse?

Meenutades  esimest korda, kuulsin Noortekeskustest koolis ja sotsiaalmeediast, aga esimest korda päriselt sattusin Anne Noortekeskusesse  üleeelmine aasta siis, kui seal  toimus Tartu Maleva avapauk, kuid siis ma seal väga kaua ei olnud.

Sellel aastal olen noortekeskustes rohkem käinud. Hetkel olen Tartu maleva aktiivi liige ja sellega seoses toimuvad meil Noortekeskuses tavaliselt koosolekud, üritused ja lõbusad koosviibimised.

Lisaks oleme Tartu Noortevolikoguga teinud noortekeskuses mitteametlikke koosolekuid ja näiteks hiljuti sain osaleda Tartu Noorsootöö Keskuse Noorteakna podcastis, kus käisin rääkimas teemal: “Kas vabatahtlik töö on kõigile?”

Millised olid sinu hirmud seoses noortekaga?

Kui öelda, kas mul oli hirme noortekeskusesse tulles, siis pean ütlema, et neid tegelikult ei olnud. Sest mulle on alati meeldinud uute inimestega kohtumine, mida Tartu Noorsotöö Keskus on võimaldanud ja sellepärast sellised kohad pakuvad  mulle alati huvi.

Miks sa soovitad Noortekeskust noortele?

Tartu Noortekeskusi soovitan noortele, sest seal saab väga palju vaba aega veeta, lihtsalt olles kui ka mingisugust tegevust tehes. Samuti on noortekeskustes töötajad sõbralikud ning tulevad alati vastu ja on abivalmid. Nad toetavad sind sinu tegemistes. Noortekeskuses saad sa osaleda nii töötubades kui ka klubilistes tegevustes. Valik on seal väga suur, lisaks kohtad uusi inimesi, kellega võid leida samu huvisid.

Mida sa tahaksid öelda noortele, kes noortekeskusega veel liitunud pole?

See noor, kes pole veel noortekeskusega liitunud, võiks seda kindlasti teha ja proovida. Noortekeskuses on väga laiad võimalused enda arenguks ja kindlasti leiad sa sealt midagi sellist, mis sulle meeldib, näiteks leiad endale mingisuguse uue hobi, mida varasemalt ei osanud otsida. Kindlasti saad endale palju uusi tutvusi, mis tulevad tulevikuks kasuks.

Artikli toimetas Tartu Noorsootöö kommunikatsiooni assistent Li Loitme, foto autor: Saskia Kolberg.

Skip to content