fbpx

Appi, ma olen vist armunud!

Armumise ja armastusega puutuvad kokku nii täiskasvanud kui ka noored, kuid mida need tihti kasutatavad sõnad tegelikult ikkagi tähendavad?

  • Armumist kogevad enamus inimesi oma elu jooksul paljudel kordadel. Armumine tähendab eelkõige tugevat tunnet teise inimese vastu.
  • Armumise perioodil esinev tunne on tugev ja ei kesta enamasti kaua, vaid möödub mõne aja pärast loomulikult. See võib kesta mõnest kuust mõne aastani.
  • Armuda võivad igas eas inimesed.
  • Armumise ajal võib inimene tunda õnnetunnet ja vaadata elu läbi “roosade prillide”. Iseendast tekib tugevam ja suutlikum tunne ning selliste tunnetega võib toimuda elus mitmeid olulisi muutusi.
  • Kui armumise tunne on suhteliselt lühikene, siis suhte püsimisel ja toimumisel kujuneb sellest enamasti edasi püsiv tunne, mida nimetatakse armastuseks. Armastuse tunne võib kesta kogu elu, see põhineb vastastikusel usaldusel, seksuaalsel külgetõmbel ja lähedussoovil.

Armumise ja armastusega võib kaasas käia ka armukadedus ja soovimatus oma armastatu lähedust teisega jadaga. Armukadedus võib olla loomulik tunne, kuid kui seda väljendatakse ähvarduste, vägivalla, kontrollimisena või manipuleeriva käitumisena, siis on see omane pigem omamissoovile ja võimuihale, mitte tõelisele armastusele.

Armastust ei saa kinni hoida ega sundida. Oluline on lähtuda oma tunnetest ja olla aus oma partneri vastu. Pettumuse kogemine on ühtaegu rikastav kogemus, mis võimaldab uute suhetega edasi minna.

Artikli kirjutas noorteinfoportaal Teeviit tiim.

Skip to content