fbpx

#walkthetalk: kõik vajalik EU valimistest

Kas teadsid, et 9. juunil 2024 toimuvad Euroopa parlamendi valimised? Sel päeval saavad kõik vähemalt 18. aastased kodanikud hääletada kandidaatide poolt, kes valitakse Eesti esindajateks Euroopa parlamendis. 

Euroopa parlamendi valimised toimuvad üle Euroopa, see tähendab et lisaks Eestis toimuvatele valimistele, toimuvad valimised ka kõikides teistes Euroopa Liidu liikmesriikides. See tähendab omakorda seda, et igast liikmesriigist valitud esindajad moodustavad kokku kõik Euroopa parlamendi liikmed. Neid on kokku 709!

Selleks, et noortel oleks lihtsam ja mugavam end valimiste teemaga kurssi viia ning ka hääletama minna, on noorteinfoportaal Teeviit liitunud algatusega #walkthetalk, mis toimub 10 Euroopa Liidu liikmesriigi koostöös.

Noortele on hetkel loodud kaks peamist infoallikat:

Fakte valimistest:

  • Valimispäev 9. juuli 2024.
    • Eelhääletus on 3.-8. juuni 2024.
    • Veebihääletus on 3.-8. juuni 2024.
    • Kodust hääletamine 7.-9. juuni 2024.
  • Eestis valitakse kokku 7 esindajat Euroopa Parlamenti.
  • Kandidaadid on Eesti erakondade liikmed.

Algatus #walkthetalk toimub projekti “EU inFORM” raames. Projekti ellukutsuja on Euroopa noorteinfo ja nõustamise agentuur ERYICA, mis on Euroopa tasandi noorteinfo arendajaid koondav katuseorganisatsioon. Eesti on ERYICA liige alates 2004.

Projekti periood on 01.02.2023-30.06.2024. Projekti koostööpartneriteks on ERYICA 10 liikmesorganisatsiooni: FIJWB (Belgia), ZICM (Horvaatia), HARNO (Eesti), Koordinaatti (Soome), Eurodesk Italy (Itaalia), Aġenzija Żgħażagħ (Malta), IPDJ (Portugal) ning MISSS (Sloveenia) ja IVAJ (Hispaania). Eesti esindaja on Haridus- ja Noorteameti noorteosakonna noorteinfo valdkond ning noorteinfoportaal Teeviit. 

Lisainfo:

Artikli koostas Kadri Koort

Skip to content