fbpx

Kogemuslugu Viktoriaga: ärge jääge oma muredega üksi ja rääkige kindlasti kellelegi

Seekord oleme teinud loo noorega, kes on abi saanud Lasteabi telefonist. Lasteabile on võimalik helistada tasuta numbril 116 111 või vestelda kodulehel lasteabi.ee.

Olen Viktoria. Olen 14-aastane ja olen pärit Võrust. Mulle meeldib käia väljas jalutamas ja joonistada, käin kunstiringis.

Minu elus on olnud palju raskusi, milleks olid söömishäired, depressioon, ärevushäired ja seksuaalne väärkohtlemine. Need asjad panid mind tundma väga kehvana ja kadus igasugune huvi enda hobide vastu ja kadus ka usaldus erinevate inimeste vastu ehk ka nende vastu, keda varem usaldada sain. 

Abi hakkasin ma otsima pärast septembris toimunud noortekonverentsi “Paragrahv”, kus räägiti sellest, et keegi ei tohi üksi jääda oma muredega. Peale seda sain kontakti inimesega, kes töötab Sotsiaalkindlustusametis ja ta julgustas mind helistama lasteabi telefonile. Ta toetab mind siiani ja ma olen väga tänulik selle üle. 

Lasteabi telefonile helistasin õhtul, kui tundsin, et ei naase enam koju. Rääkisin ära oma probleemid ja üritati aidata mind nende probleemidega. See tuli välja ja jõudsin ikkagi turvaliselt koju. 

Paar nädalat hiljem kontakteerus minuga politsei, et uurida seda väärkohtlemise lugu. Rääkisin kogu loo ära ja järgmisel päeval kontakteeruti minuga lastemajast. Mulle pandi ka aeg psühholoogi juurde, et sellest kõigest üle saada. 

Hetkel käingi nüüd psühholoogi juures ja saan ka toetust sõbrannadelt ja ka inimeselt, kellega kontakteerusin. Ma tean, et mul on veel pikk tee käia ja see tee ei saa olema kerge, aga hakkama ma pean saama.

Kui aga teie, noored, olete keerulises olukorras siis palun, kui saate vanemaid usaldada, siis rääkige nendega oma probleemidest, kui ei siis rääkige kasvõi oma kooli psühholoogiga või sotsiaalpedagoogiga, kes kindlasti aitavad teid. Toetada saaksite ennast ka ise sellega, et suhtute endasse lahkelt ja kinnitate endale, et kõik teie tunded on lubatud. 

Mina pean sellistel hetkedel oluliseks võtta aeg iseendale ja sisendada endale, et kõik saab korda. Palun ka teie, noored, ärge jääge oma muredega üksi ja rääkige kindlasti kellelegi!

Artikkel on avaldatud 2022. aastal.

Skip to content