Ettevõtluskõrgkooli Mainor startup-ettevõtluse õppejõud Alise Lezdina soovitab, miks on kasulik (ja kaval) proovida juba õpingute ajal kätt ettevõtjana.
1. See on igal juhul suurepärane rida CV-s
Kõik edukad tööandjad otsivad inimesi, kellel on ettevõtluskogemust (isegi kui ettevõte ei õnnestunud). See näitab, et inimene julgeb riskida ja on valmis katsetama. Need omadused on üha rohkemate ametite puhul määrava tähtsusega.
2. Ettevõtlus on kõige kiirem viis õppida
Ettevõtte loomine nõuab pidevat enesetäiendamist (sageli läbi katse ja eksituse) erinevates valdkondades, alates disainist ja psühholoogiast kuni raamatupidamiseni. Ettevõtlus on suurepärane viis võita oma laiskus ja asuda isiklikus arengus nö kiirele rajale.
3. See on aeg, mil Sul on energiat
Noorena on Sul energiat, et proovida kõiki häid mõtteid ellu viia. Hiljem võivad väärt mõtted realiseerimata jäädagi. Võta sellest eluetapist maksimum – proovi, katseta, leiuta, avasta.
4. Ettevõte võib õnnestuda
Võib-olla ei tule Su esimesest ettevõttest midagi välja, aga võib-olla tuleb. Kujutle, et Sa ei peagi tööl käima, vaid süsteem, mille Sa lõid, teenib Sulle raha sellal kui Sa magad. Sinna jõudmine on keeruline, aga mitte võimatu.
5. Sa saad väga palju uusi tuttavaid
Ettevõtlus ongi ennekõike suhtlus. Kogu ärilist poolt kõrvale jättes on ettevõtlus kindlasti üks paremaid viise saada lühikese aja jooksul tuttavaks väga paljude inspireerivate inimestega. Ning mitmekesine võrgustik tuleb ainult kasuks.
Ettevõtlusega tegelemisel on niivõrd palju eeliseid ja eluks kasulikke kogemusi. Seega miks mitte proovida?
Koostatud koostöös Ettevõtluskõrgkooli Mainor startup-ettevõtluse õppejõud Alise Lezdina-ga