fbpx

Teeviit x Mondo veebruari filmisoovitused

Veebruaris kutsume sind vaatama filme, mis räägivad meedia rollist meie elus. Filmid avavad tänapäeva maailma võimusuhete ja esindatuse tagamaid ning panevad meid mõtlema, milline on võitlus parema ja õiglasema tuleviku nimel. 

  1. Miss Manipulatsioon

Miss Manipulatsioon on film sellest, kuidas peavoolumeedia ja popkultuur aitavad kaasa naiste vähesele esindatusele võimu- ja mõjupositsioonidel. Film toob esile, kuidas halvustav kujutamine meedias mõjutab inimese enesekuvandit ja võimalusi jõuda juhtivatele positsioonidele.

Mõtlemapanevad intervjuud nii noorte naiste kui ka tuntud poliitikute, ajakirjanike, meelelahutajate, aktivistide ja akadeemikutega annavad vaatajale uue perspektiivi meedia mõjust soorollide kujundamisel.

  1. Greta põlvkond

Greta põlvkond on film noortest naisaktivistidest, kes on asunud ambitsioonikasse sõtta kliimamuutuste ning poliit-korporatiivse maailma kliimaapaatia vastu. 

Kes on need noored naised, kes oma tuleviku nimel võitlevad? Kuidas neist said kliimaaktivistid? Milliseid lootuseid nad kannavad? Kuidas saavutada kliima- ja sotsiaalne õiglus? Just nendele küsimustele saad vastuse filmis “Greta põlvkond”! 

  1. Maailmarahu ja teised 4. klassi võidud

Film näitab, kuidas andekas kooliõpetaja Virginias USAs, viib oma 4. klassi õpilastega läbi maailmarahu simulatsioonimängu. Filmis näeme, kuidas lapsed elavad läbi erinevaid tundmusi ja rolle, mida me tänapäeva maailma riikide võimusuhetes tajume ja uudistes näeme. 

Siin on vaatamiseks põnev Ted Talk video Virginia kooliõpetaja “Maailmarahu” mängust. 

Skip to content