fbpx

Teeviit vabatahtlike lugu: ärge kartke astuda samm edasi

Täna oleme teinud loo kahe Teeviit vabatahtlikuga. Enda kogemusest räägivad Madis ning Stessy.

Madis: Minu nimi on Madis Kormik, olen 20aastane, tulen Tallinnast ja töötan ühes Tallinna kaubanduskeskuses turvamehena. Lisaks tegelen ma ka muusikaga.

Stessy: Olen Stessy ja tulen Tartust-Narvast. Õpin gümnaasiumis ja olen aktiivne noor. Lõpetasin Narvas põhikooli ja käin nüüd gümnaasiumis enda sünnilinnas Tartus. Osalen rohkesti erinevates projektides, mõningaid aitan ka korraldada. Mul on rohkesti hobisid, kuid põhilisemad nendest on programmeerimine, laulmine, fotograafia ja tennis. Armastan proovida palju uusi asju. Kuulun ka Vitatiimi ja Teeviidu vabatahtlike hulka!

Mida tähendab sinu jaoks vabatahtlik töö?

Madis: Vabatahtlik töö on minu jaoks oma mõtete jaoks rahustav tegevus, et saada igapäeva tööst välja.

Stessy: Minu jaoks on see on unikaalne võimalus muuta inimeste, sealhulgas ka enda elu paremaks. See on võimalus laiendada oma silmaringi ja külastada uusi kohti. Võimalus saada hindamatut kogemust erinevates projektides ning kohtuda huvitavate inimestega. Osaledes erinevatel üritustel saad end näidata nii loomingulise kui ka korraldusliku poole pealt. Vabatahtlike projektid on tohutu loovuse valdkond ja see on imeline!

Kuidas see kõik alguse sai?

Madis: Vabatahtlik töö sai minu jaoks alguse 6 aastat tagasi Kingitud elu Vähiravi fondist kingitud elust.

Stessy: Tegelikult on see väike armas lugu. Augusti viimasel nädalal oli toimumas Твой Valik festival Narvas kuhu läksin koos sõpradega. See oli mu viimane päev seal linnas enne Tartusse minekut. Seal kohtasin Elizavetat ja kuulsin tuttavalt, et ta on Teeviida liige (organisatsioon, mida olen juba pikemat aega jälginud ja millega väga liituda tahtsin). Astusin otse tema juurde ja ütlesin, et tahan Teeviidaga liituda. Ta oli väga rõõmus, mis mind pisut üllatas – me vahetasime kontakte ja septembri esimesel nädalavahetusel sain ma juba vabatahtlike kokkutulekule. See oli üks mu ootamatumaid otsuseid ja ma olen selle üle väga õnnelik.

Kui palju sul on erinevaid kogemusi? Mis sa teinud oled?

Madis: Ma olen olnud kuus aastat vähiravifondis Kingitud elus vabatahtlik, lisaks olen olnud Eesti jalgpalli liidus ja ka FC Floras vabatahtlik. Samuti olen loomulikult ka Teeviida vabatahtlik.

Stessy: Olen Vitatiimi vabatahtlik. Aitan seal rohkesti erinevate projektide korraldamisega. Üks neist oli näiteks Everyone is learning festival, kus olin organisatsioonis abiliseks ja vabatahtlikuks. Osalesin ise ka väga paljudes projektides, näiteks Sinu mõju ja Prototron Junior.

Miks just Teeviit? Mis sulle Teeviit puhul meeldib?

Madis: Teeviit sellepärast, et noorena saab panustada noorteinfosse. Teeviida puhul meeldib mulle see, et kogu seltskond on sõbralik ja see tekitab ühtekuuluvuse tunde.

Stessy: Tegelikult ma ei tea kindlat vastust sellele küsimusele. Ma tundsin, et tahaksin proovida olla osa sellest tiimist ja aidata kaasa millegi suurema teostamisel. Mulle meeldis, et Teeviit pööras tähelepanu sellele, et Eestis pole taolisi infoportaale noortele ning lõi selle. Ning veelgi toredam on olla vene keele tiimis, mis on pööratud venekeelsele sihtgrupile Eestis, kuna nende jaoks ei olegi üldse midagi veel tehtud. Samuti on Teeviida lahutamatuks osaks selle fantastiline tiim!

Millised ülesanded sul Teeviidas on?

Madis: Teeviidas on minu ülesanneteks sündmuste kalendri täitmine ja sotsiaalmeedia tiimis kujunduste tegemine.

Stessy: Kuna olen Teeviidas veel uus, siis alles hakatakse mulle mingeid konkreetseid ülesandeid andma. Siiani olen vaheaja meeskonnas, kus aitan kõigega, mis võimalik. Aga nii palju kui aru sain, siis tegelen edaspidi tekstide tõlkimisega ja artiklite kirjutamisega. Ausalt, ma tahaks kõike proovida ja kogemusi saada!

Kõige suurem elamus või kõige tähtsam kogemus, mis sa oled saanud selle aja jooksul saanud?

Madis: Kuna varem tegelesin Teeviidas sotsiaalmeedias Facebooki lehele postitamisega, siis sai sealt kogemust sellest kuidas teha postitusi sotsiaalmeedia lehele.

Stessy: Selle lühikese aja jooksul nimetaks ma üldse võimalust liituda selle tiimiga ja teha koostööd vaheaja planeerimiseks.

Mis tunde sinus vabatahtlik olemine tekitab?

Madis: Vabatahtlikuks olemine tekitab minus rahuloleva tunde ja seda tehes ununeb stress!

Stessy: Rõõmu tunde, et saan teha midagi väärtuslikku. Midagi, mis saab teisi aidata. Vabatahtliku töö annab mulle palju võimalusi, mille eest olen tohutult tänulik. Näiteks kohata oma teel imelisi inimesi, kes püüdlevad millegi poole samamoodi nagu mina.

Millist väärtust omab vabatahtlik töö sinu jaoks või sinu elus?

Madis: Vabatahtlik töö omab minu elus sellist väärtust, et kui midagi teha, siis hingega ja südamega. Kunagi ei tasu midagi pooleli jätta.

Stessy: Meeletut tähtsust. Nagu juba kirjutasin, leian sellest palju võimalusi edasi liikuda, areneda, teisi aidata ja õppida. Lõppude lõpuks pole see ainult töö, see on kui osa elust, teistsugune suhtlusring, teistsugune atmosfäär ja teistsugune taju.

Mida sa elus veel väärtustad?

Madis: Elus väärtustan veel peale vabatahtliku töö tegemist ka muusikaga tegelemist, fotograafiat ja monteerimist.

Stessy: Ma väärtustan väärikust, armastust ja vabadust. Muidugi on ka teisi asju, aga need on põhilisemad.

Sul on võimalus öelda midagi noortele, mis sa tahad öelda?

Madis: Noored, kui midagi teete, siis palun ärge jätke seda pooleli! Kui jätad midagi pooleli, siis võib juhtuda, et te enam selle poole tagasi ei tule.

Stessy: Ärge kartke astuda samm edasi. Nagu öeldakse, parem proovida ja ebaõnnestuda, kui üldse mitte proovida. Sammu astudes ei kaota te midagi, aga paigal püsides võite kaotada hunniku võimalusi. Igal juhul nautige igat hetke, igat sekundit ning teadke, et olete imelised ja tulete kõigi raskustega toime – jääb vaid astuda samm edasi!

Küsis Maris Praats ning toimetas sisuloome- ja koostöösuhete tiimi liige Mariliis Lulla 2021. aastal.

Skip to content