fbpx

Tahad investeerida? Investeeri noorsootöö võimaluste abil iseendasse!

95% noortest arvab, et on noorsootöö andis neile palju uusi teadmisi. Miks peaksid Sina sellest ilma jääma?  Kas on liiga palju valikuid ja ei tea mida võtta, mida jätta? Või tundub, et Sinu piirkonnas polegi mingit valikut? Mõlemal juhul on see artikkel Sulle!

Siin saad enda soovide järgi leida kõige sobivama valiku noorsotöö võimalustest. Samuti leiad ehk võimalusi, millest enne ei teadnud. Ka on ideid oma algatusteks, kui Sinu piirkonnas on vähe põnevust. Ole ise liider, kes teised oma projekti ktusub.  Oma suursündmuse loomine pole vaid rikastele – noorsootöös leiad suure motivatsiooni ja leidlike ideedega ka rahalist toetust. Noorte noorsootööga rahulolu uuring 2016 näitas, et suur osa noortest ootab mitmekülgsemaid ja kaasaegsemaid valikuid. Ära oota, et et need valikud ise tekiksid. Loome uut koos!

Või on Sul ikka  mõni põhjus noorsootöös mitte osalemiseks?

12-26 aastased noored tõid 2016 aasta Haridusministeeriumi  noorte rahuolu uuringus  peamiseks põhjuseks välja, et ei ole  teadlikud huvitavatest tegevustest. Oleks päris kurb, kui jääd lahedatest sündmustest, lõbusatest koolitustest, rahvusvahelistest sõpradest  ja eduelamustest ilma lihtsalt seepärast, et Sa ei tea pooli noorsootöö võimalusi.

Mis on noorsootöö?

Kui nüüd tekkis küsimus, et misasi see noorsootöö on  – noorsootöö on tingimuste loomine noore isiksuse mitmekülgseks arenguks.

Aga kes on noorsootöötaja?

Noorsootöötaja on isik, kes Sulle need tingimused arendavaks tegevuseks loob. Aga parem on, kui loote need tingimused koos. Suhtle noorsootöötajaga ja räägi talle oma huvidest.

Mida ja kuidas valida?

  1. Noorsootöö võimalustega tutvumiseks, lihtsasti kättesaadavate tegevuste jaoks, noorteinfo leidmiseks vali – Avatud noorsootöö
  2. Maailmavaate avardamiseks, töökogemuse saamiseks, eri ametite katsetamiseks, ettevõtete telgitaguste avastamiseks vali Vabatahtlik töö
  3. Oma idee elluviimiseks, liidrikogemuse saamiseks vali Noorteprojektid
  4. Turvusringkonna laiendamiseks, julguse suurendamiseks vali Noortemalev
  5. Uute tegevuste proovimiseks, vanade hobide edasiarendamiseks vali Huviharidus
  6. Ettevõtluskogemuse saamiseks, oma projekti elluviimiseks vali Noortelaager
  7. Teistelt kultuuridelt õppimiseks, keelte harjutamiseks, rahvusvaheliseks kogemuseks – vali Rahvusvaheline noorsootöö
  8. Juhtimiskogemuse saamiseks, oma tugevuvste leidmiseks – vali Noorteühing
  9. Teiste ettevõtlike noortega tutvumiseks, oma äriidee elluviimiseks – vali Õpilasfirma

  Kindlasti jäid Sulle mõned noorsootöö võimalused silma. Nüüd, kui eelistused on leitud, uuri nende kohta lähemalt noorsootöötajalt, internetist, koolihuvijuhilt ja vaata ka teisi artikleid nii Teeviida veebilehel, kui ka Facebookis.

  Allikad:

  Mihuse artikkel – Analüüsi „Noorsootöö võimalused noorte ettevõtlikkuse toetamisel” kokkuvõte

  Noorsootöös osalevate noorte rahulolu noorsootööga, lõpparuanne.

  Koostanud noorteinfo praktika raames Tallinna Ülikooli noorsootöö III kursuse tudeng Rahel Tammiste 2021. aastal.

  Skip to content