fbpx

Signe kogemuslugu: tuleb alustada, proovida ja endasse uskuda

Iga uus päev on võimalus jõuda lähemale oma unistuste täitumisele. Tuleb alustada, proovida ja kõige olulisem – endasse uskuda. Ka siis, kui mõni eksimus sisse tuleb. Just selline mõtteviis on toonud põlise tartlase Signe Partsi ellu suure karjäärimuutuse ning oma ehtebrändi.

See, et just viis aastat tagasi sai hoo sisse Signe teekond väikeettevõtjana ning kiirele tõusule viinud karjäär Swedbankis, on tema sõnul kokkusattumus. Uuele ametikohale kandideerima innustas Signet soov midagi uut proovida ja katsetada, Signe ehtebränd Sine sai aga alguse ideest panustada heategevusse nii, et see tooks ilu ja rõõmu ka heategijatele.

„Olen alati mõelnud, et Sine ehetega kantakse kaasas tükikest heategu,” ütleb Signe. Nii on ta alates 2017. aastast annetanud osa ehete müügitulust heategevuseks. Tema ettevõtte esimene koostöö oli vähiravifondiga „Kingitud elu”. Viimastel aastatel on ta koostööd teinud Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondiga ning valinud igal aastal uue valdkonna, mida toetab. „Noorte ja laste heaolu on mulle alati olnud olulisel kohal ning tunnen, et peame toetama neid, kes seda kõige rohkem vajavad,” sõnab Signe. Koroonapandeemia ajal on Signe kaasa löönud ka meedikuid toetavas projektis „Toetame aitajaid“.

Signe toimetab ettevõttes igapäevaselt üksinda, kuid kaasab abilisi näiteks laatadel ehteid müües. Samuti on talle igati toeks tema elukaaslane ja perekond. „Kui on vaja nõu pidada, uusi disaine näidata, saan seda enda lähedastega teha. Nad on alati olemas,” ütleb ta. Et tegemist on Signe hobiga, tegeleb ta Sinega täpselt nii palju, kui jõuab. „Tuleb ka lihtsalt elu elada ja nautida, kuid samas teha ka piisavalt palju tööd. Mulle meeldib mõte, et tasa sõuad, kaugele jõuad,” ütleb Signe.

Julgus astuda uude valdkonda

Hariduselt on Signe aga hoopis noorsootöötaja. „Noorsootöö eriala oli mulle uus ja väga huvitav. See on väga palju seotud erinevate projektide ja algatustega ning seetõttu sai läbida väga palju projektikoolitusi,” sõnab Signe. Õpitu on Signet aidanud ka tema tänasel ametikohal Swedbanki eraklientide krediitkaartide tootejuhina.

Signe julgustab ka teisi, kellel pole näiteks majandusalast haridust julgustama panganduses kätt proovima. „Kõige efektiivsem õpiviis on õppimine läbi tegutsemise. Omandame teadmised töölt, olles just spetsialiseerunud teatud valdkonnale.” Signe lisab, et hindab väga, et tema tööandja toetab sellist arengut. „Seega julgustan alati kandideerima, isegi kui töökuulutust lugedes tundub, et piisavaid oskusi või teadmisi pole. Kui on motivatsioon ja tahe, saab täielikult spetsialiseeruda ja ettevõttes kasvada,” sõnab Signe. 

Selle mõttelaadi heaks näiteks on Signe ise, kelle esimene mõte Swedbanki kliendinõustaja töökuulutust nähes oli: „Äkki ma ei sobi sinna? Mul polnud aimu panga erinevatest lahendustest ja võimalustes. Sisetunne julgustas aga proovima, sest kaotada polnud midagi.”

Meenutades nüüd viis aastat tagasi mõtetes mõlkunud muresid, nendib Signe, et muretsemiseks polnud üldse põhjust: „Meil on väga hea sisseelamisprogramm, toetavad kolleegid ning head koolitused, et endale kõik vajalik selgeks teha.” Lisaks andis töö pangas uued teadmised rahatarkusest ning erinevatest finantsvõimalustest. Just kliendinõustaja ametikoht andis talle palju eelteadmisi, et pangas kasvada ja areneda.

Selge siht kaugele jõuda

Signe tunnistab, et juba Swedbanki tööle tulles oli tal selgeks sihiks kaugele jõuda ning seda pealinnast eemal, Tartus töötades. Nii liikus ta kliendinõustaja ametist nõustamiskeskuse spetsialistiks, äriklienditoe spetsialistiks, ärikliendinõustajaks ning seejärel oma tänasele positsioonile tootejuhiks. 

Suur õppimise ja arenemise tahe aitab alati kaasa eesmärkide täitmisele, kuid endale ei tohi alguses panna liiga suuri ootusi, teab Signe. „Tuleb olla kahe jalaga maa peal, õppida, areneda, kuulata, küsida nõu ning uskuda endasse – arvan, et siiamaani see mõtteviis ongi mind edasi aidanud,” lisab ta. 

Signe leiab, et juhiks õpitakse ja kujunetakse aja jooksul, kuid samas peab olema ka teatud isiksusetüüp, kellele sobib selline positsioon. „Spetsialiseeritud oskused tulevad ikkagi kogemusega ja ajaga ennast täiendades. Kuna maailm on kiires arengus ja muutuses, tuleb olla avatud uutele teadmistele ja enesearengule.”

Teisalt teab Signe, kui oluline ka suure vastutuse ja paljude tegemiste juures leida aega puhkamiseks ning oma lähedastega aja veetmiseks. „Asju peab hoidma tasakaalus, ei tohi rajalt kaduda ning töösse uppuda. Aega tagasi me keerata ei saa ning nagu teame, mööduvad päevad kahjuks väga kiiresti.”

Signe kolm soovitust spetsialistile, kes tahab juhiks saada:

  • Usu endasse ja julge silma paista!
  • Kasvata endas motivatsiooni areneda, rohkem teha ja panustada.
  • Hoia ennast kursis võimalustega ja püüa võimalustest ka kinni haarata.

Artikli autor Karin Laurima, Swedbanki meediajuht

Lugu on avaldatud 2022. aastal.

Skip to content