fbpx

Selinda Marie Rosalie Särev kogemuslugu: “Tasa sõuad, kaugele jõuad!“

Seekord oleme teinud  intervjuu Selinda Marie Rosalie Säreviga, et arutada teemal distantsõpe ja suveplaanid.

  1. Kui stressirohke oli Sinu jaoks gümnaasiumi lõpp?

Kusjuures mitte eriti. Oli küll ärevust-elevust eksamite eel, kuid üldpildis jääb mulle gümnaasiumi lõpust pigem meelde rohke vaba aeg ja sihitu olelemine. Seda võimendas muidugi ka distantsõpe. Võrreldes 11. klassiga näis abituurium puhas mõnu. Kahju oli vaid sellest, et rohkem koolis sõpradega aega veeta ei saanud.

  1. Millised olid kolm distantsilt kõige raskemini omandatavat õppeainet?

Eks õppimisharjumused ja -vajadused ole igaühel erinevad. Osad rääkisid näiteks, et matemaatikat olla raske distantsilt õppida, teised jälle, et kodus olevat neil palju lihtsam keskenduda. 

Mulle isiklikult tekitasid suurimat peavalu need õppeained, kus materjali on palju ning õppimist tuleb targasti planeerida (jao kaupa õppimine pole just mu tugevaim külg). Seega minu jaoks osutusid keerukateks sellised ained, nagu kunstiajalugu, ajalugu ja bioloogia. Õppisin küll lõpuks vajalikud asjad ära, kuid näiteks 11. klassi kunstiajalooalased teadmised on võrreldes teistel kunsti kursustel omandatud teadmistega pea olematud.

  1. Millised on Sinu suveplaanid?

Plaanin minna suveks Hiiumaale ühte restorani tööle. Töötasin ka eelmisel suvel saarel ning sealne elustiil võlus mind täitsa ära. Lisaks sellele tahaksin kindlasti ka niisama ringi vurada ja erinevaid kohti sõpradega külastada. Eriti tore oleks ka peale teise vaktsiini saamist välismaale minna. Samuti loodan ka niisama puhata, raamatut lugeda ja võrkkiiges mõnuleda.

  1. Kas Sulle meeldib matkata ja looduses aega veeta ja kas oskad soovitada häid matkaradu?

Oi, ma suisa armastan looduses viibimist ja metsades-rabades kondamist! Rabadest on minu lemmik Hüpassaare raba, kus on eriti ilus varasügisel-hilissuvel. Lisaks sellele on väga vahva matkarada Pikasilla lähedal asuv Soontaga matkarada. Seal on ka tore metsamajake, kus saab sõpradega koos ööbida (ainult, et kindlasti tuleks siis majake enne broneerida!). Ning lõpuks üks minu isiklik igasuvine must-go koht – Meenikunno. Sealses Päikeseloojangu metsamajas soovitan ka väga-väga sõpradega ööbida. Olen ise oma sõpradega paar aastat nüüd käinud ja sellest on kujunenud välja väga tore traditsioon.

  1. Kas Sa saad julgelt väita, et oled saanud gümnaasiumist lisaks väga heale keskharidusele ka sõbrad kogu eluks?

Jaa, tõesti! Vast päris kõigiga elu lõpuni suhtlema ei jää, kuid võin julgelt väita, et olen leidnud gümnaasiumist mõned tõelised inimaarded.

  1. On sul anda paar head nõuannet põhikooli lõpetajale, kes järgmisel sügisel gümnaasiumi teed alustab? 

Kõige olulisem on minu arvates meeles pidada, et ükski raskus pole ületamatu. Kuna gümnaasium on põhikoolis üsnagi erinev, võib mõnikord kõik pisut üle pea kasvada ning tekkida sisemine kahtlus, et äkki ma ei saagi hakkama. Aga vale puha – said kooli sisse, saad kenasti ka kolme aasta pärast välja! Samuti ei tasu ennast hakata kaasõpilastega võrdlema. Esiteks on esmamulje tihti petlik ning teiseks pole gümnaasium võidujooks – tasa sõuad, kaugele jõuad!

Kuigi õppimine on väga tähtis, ei tasu unustada ka kõike muud toredat ja head elus. Soovitan kindlasti tegeleda jõudumööda edasi oma hobidega, sest see aitab tasakaalustada kohustusi vabaajategevustega.
Mis veel – ära hoia tagasi ja mine kohe julgelt ligi, kui keegi või miski vahva tundub! Kolm aastat möödub ulmelise kiirusega, seega tasub haarata võimalustest ja potentsiaalsetest sõprustest kinni ilma liiga pikalt mõtlemata!

Küsis sisuloome- ja koostöösuhete tiimi liige Mia Britt Williams 

Toimetas sisuloome- ja koostöösuhete tiimi liige Mariliis Lulla 

Artikkel on avaldatud 2021. aastal

.

Skip to content