fbpx

Positiivsed sotsiaalmeedia küljed

Sotsiaalmeedias leidub üpris palju mitte kõige paremaid asju näiteks; küberkiusamine, iga päeva elude võltsina näitamine, ebarealistlikud iluideaalid – seda loetelu saaks veelgi jätkata. Sotsiaalmeedia kohta saab ja võib öelda erisuguseid halbu asju ja tegelikult on see tõsi, sotsiaalmeedia mõjutab suurel viisil paljude inimeste vaimset tervist. Internetis on kõigil oma arvamus, vahetevahel ei pruugi see eriti tore olla, kuid mis seal parata, sotsiaalmeedia annab inimestele võimaluse jagada oma arvamust ükskõik, kas see on hea või halb. Samuti võimaldab see inimestel näidata oma elu justkui sellisena nagu muinasjutus, kuigi tegelikult on reaalsus sellest kaugel.

Kuidas aga oleks, selle asemel, et keskenduda sotsiaalmeedia negatiivsetele külgedele, räägiks korra ka positiivsetest pooltest? Oleme leidnud sotsiaalmeediast palju head, mida tahaksime jagada, et ka sina leiaksid selle hea sealt ülesse.

Esiteks annab sotsiaalmeedia inimestele üle terve maailma võimaluse suhtlemiseks. See tähendab, et isegi, kui sinu kallimad on üpriski kaugel on teil hea võimalus kontakti hoidmiseks – ja me ei räägi ainult romantilistest suhetest. Pikkade vahemaadega eraldatud pered saavad üksteist kursis hoida ja samuti olla kursis üksteise tegemistega vaid mõne klõpsuga kuskil veebilehel. Tasuta kõned sotsiaalmeedia lehtedel võimaldavad teha kõnesid ilma, et hiljem saabuks sulle hiiglaslik telefoniarve. Nüüd on alati võimalik hoida ühendust inimestega, kes on meile südamelähedased, isegi kui olete üksteisest tuhandete kilomeetrite kaugusel.

Teiseks on sotsiaalmeedia samuti ka koht, kust inimesed saavad leida abi ja tuge. Sarnaste probleemide ja huvidega inimeste grupid ja kogukonnad saavad kokku tuua inimesed, kes saavad üksteisele abi ning tuge pakkuda, näpunäiteid jagada ja sarnaseid probleeme jagada. Facebooki grupid, kus sarnaste haiguste või huvidega inimesed saavad olla koos ja asjadest rääkida. Twitteri (X) jututoad, kuhu inimesed kogunevad iganädalaselt, et sarnastel teemadel arutada, üksteisele näpunäiteid jagada ja tuge pakkuda. Need asjad on vägagi vajalikud ja sugugi mitte halvad.

Instagram pälvib vaieldamatult kõige rohkem kriitikat kogu sotsiaalmeedias, kuna inimesed tuunivad oma pilte Photoshopis, kujutavad oma elu täiuslikuna ja saavad selle läbi palju jälgijaid. Kuid sellel lool on ka teine ​​külg, mis võib muuta Instagrami palju positiivsemaks kohaks. Arvame, et igaüks teist siin on sattunud vaatama mingit armsat loomavideot. Elu oleks Instagramis palju ilusam, kui kõik hakkaksid jälgima vähemalt üht sellist kontot. Naerataksite kohe kindlasti iga kord, kui jälle äpis looma postitusele satuksite.

Instagram ei pruugigi olla nii halb, kui väidetakse. Hetkel on eriti populaarne bopo (kehapositiivsuse) revolutsioon, mis julgustab inimesi armastama ennast sellisena, nagu nad on. See on täiesti vastuolus kuulsuste väljamõeldud piltidega, mida me näeme, ja selle asemel käsib see inimestel oma keha iga osa armastada just sellisena nagu see on. Seda informatsiooni on edasi kandmas iganädalased hashtagid, nagu näiteks #cellulitesaturday ja #embracetheshake. Need võitlevad arusaamaga, et kõik peavad olema täiuslikud, ja julgustavad inimesi ennast armastama.

Sotsiaalmeedia võib olla koht, mis on täis negatiivsust, või see võib olla koht, mis on täis just positiivsust. Võimatu on täielikult vältida Photoshopitud pilte, mis soosivad madalamat enesehinnangut. Kuid tehes mõned väikesed muudatused, saad muuta oma sotsiaalmeedia kogemuse palju nauditavamaks, kui muidu see oleks.

Artikli tõlkis noorteinfoportaal Teeviit vabatahtlik Stella Vanamölder.

Skip to content