fbpx

Olid kaitsmata vahekorras?

Kaitsmata vahekord võib teatud juhtudel tekitada mõlemale partnerile ärevust. Ärevus võib tekkida sellest, et seksuaalvahekorra ajal oli oht nakatuda nii noormehel kui neiul suguhaigusesse või neiul jääda lapseootele. Mõlemal juhul vajavad partnerid ärevuse maandamiseks nõu.

Kaitsmata vahekorraks ei peeta otseselt seda, kui sa seksisid usaldusväärse partneriga, kas oma poisi või tüdrukuga ning kasutasite näiteks teisi rasestumisvastaseid vahendeid, pille, tuperõngast või muid vahendeid.

Kui sa ei kasutanud oma partneriga kondoomi ja sa ei võta ka näiteks pille ning pead võimalikus rasedust, siis on sul võimalus osta apteegist SOS-pill, mida võib võtta kuni 72 tundi peale vahekorda. Pane tähele, et SOS-pill on tõesti hädaolukorraks, nende regulaarne tarvitamine ei ole tervisele hea!

Kui partnerid ei kasutatud seksimise ajal kondoomi ega teisi rasestumisvastaseid vahendeid või kondoom purunes või libises maha, on igal juhul olnud oht nakatuda või rasestuda.

Nakkuse või raseduse välja selgitamiseks:

  • Pöördu lähimasse Noorte Nõustamiskeskusesse, naiste-, meeste- või nakkushaigustega tegeleva arsti poole ja pane aeg kirja ning lase end esimesel võimalusel testida!
  • Kuna osadel haigustel on peiteaeg, ei ole alati võimalik vahetult peale vahekorda toimunud testiga teha kindlaks, kas oled nakatunud. Samuti on raseduse välja selgitamisega. Ära jää ootama, vaid pöördu kohe!
  • Ära unusta, et pillid, rõngas, jt hormonaalse vahendid ei kaitse suguhaiguste eest!
  • Suguhaiguste eest kaitseb ainult kondoom!

Artikli kirjutas noorteinfoportaali Teeviit ekspert Kaie Pranno.

Skip to content