fbpx

Millal võin võtta SOS-pilli?

SOS-pilli puhul on tegemist ravimiga, mida võtab naine kaitsmata seksuaalvahekorra järgselt, et hoida ära rasedust. Pilli võtmise vajadus võib tekkida ka olukorras, kus vahekorra ajal on näiteks kondoom purunenud või kui oled langenud seksuaalvägivalla ohvriks.

Nii nagu ütleb ka pilli nimetus “SOS”, on tegemist hädaolukorra lahendamiseks ette nähtud ravimiga, mida saab osta apteegist käsimüügi letist. Vajadusel pea nõu apteekriga ja küsi lisa.  

Pill ei ole igapäevaseks kasutamiseks, vaid ainult olukorras, kus on tekkinud oht tahtmatule rasestumisele – unustasid võtta rasestumisvastased pillid, kondoom purunes või libises maha, vägivaldne seksuaalakt või ei kasutatud üldse mingeid kaitsevahendeid.

Pill tuleb tarvitada võimalikult kiiresti peale vahekorda, tavaliselt kuni 72 tunni jooksul. Siiski pea meeles, et SOS-pill ei ole mõeldud regulaarselt tarvitamiseks. Kui soovid rasedust vältida, siis pea nõu arstiga, milline rasestumisvastane vahend sobib just sulle.

Kokkuvõte

SOS-pilli võib võtta seksi järgselt, kui tegemist on olukorraga kus kaitsevahend vedas alt või seda ei kasutatud üldse. Kuid pea meeles, et seda ei tohi kasutada regulaarselt. Pea meeles ka, et SOS-pill ei ole abordipill! Need ei mõjuta ja katkesta juba tekkinud rasedust.

Artikli koostas noorteinfoportaal Teeviit noorteinfo ekspert Kadri Koort. 

Skip to content