fbpx

Ohumärgid suhtes, mis viitavad tõsistele probleemidele

Nii paarisuhtes kui ka sõprussuhtes võib esineda probleeme ja arusaamatusi ning esimene mulje kaaslasest võib ajapikku muutuda. Siit saad teada, milliste ohumärkide abil võib aru saada, et suhtes on tõsiseid probleeme.

Igale suhtele tuleb anda võimalus ja seetõttu tuleks proovida teineteisega võimalikult hästi hakkama saada. Aja möödudes võib aga suhte osapooli hakata häirima näiteks isikuomadused, käitumine või muud asjaolud. Oluline on avameelsus ja julgus oma tunnetest rääkida. Lisaks ka oskus end väljendada nii, et see ei teeks paarilisele sõnadega või muul moel haiget.

Probleemidele suhtes viitavad mitmed ohumärgid, mida ära tundes on võimalik olukorda parandada:

  • Partner võib teha midagi ebameeldivat ja väita seejuures, et teeb seda selle pärast, et ta armastab sind. Peale ebameeldivat käitumist või tegu püüab ta sind veenda, et kõik oli sinu süü või süüdistab kõiki teisi.
  • Ta on meeletult armukade. Ta ei taha, et sa veedaksid aega oma sõpradega või perekonnaga, et sa käiksid väljas või et sa suhtleksid teistega peale tema.
  • Ta väidab, et tahab sind ainult endale ja olla sinuga iga sekund või koguni jälitab sind. Ta tahab kontrollida kõike: kuhu sa lähed, mida sa teed või kellega sa oled.
  • Ta ei arvesta sinu arvamuste ja tunnetega ega aktsepteeri „ei“ vastuseid. Ta võib karjuda, solvata, mõnitada, alandada ja ähvardada: “Kui sa ei tee, mis ma ütlen, siis…”

Seega, üks võimalik probleem suhtes võib olla vägivaldne käitumine, millele tuleb kindlasti leida lahendus. Vägivaldne suhtlemine ja käitumine võib paljudel juhtudel muutuda ohtlikus või koguni eluohtlikuks. Vaata siia, kuidas reageerida, kui lähisuhte partner on vägivaldne.

Loe lisaks, mis on vägivald ja kuidas ära tunda lähisuhtevägivalda.

Artikli toimetas noorteinfoportaal Teeviit noorteinfo peaekspert Kaie Pranno.

Skip to content