fbpx

Noorte kliimadelegaat on Anna Celine Kraus

Varasemalt on ENL oma  infonurgas tutvustanud Eesti ÜRO ja Euroopa Liidu noordelegaate. Nüüd on aeg tutvuda Anna Celine Krausiga, kes uus noorte kliimadelegaat. 

Kes sa oled ja millega igapäevaselt tegeled?

Minu nimi on Anna Celine Kraus. Igapäevaselt õpin Tartu Ülikooli arstiteaduskonnas ja olen aktiivne Eesti Arstiteadusüliõpilaste Seltsis. Alates 2023. aasta sügisest kuni 2025. aasta kevadeni esindan Eesti noorte huve kliima noordelegaadina.

Mis motiveeris sind noorte kliimadelegaadiks kandideerima

Jõudsin keskkonnateemadeni läbi toidukultuuri. Gümnaasiumi ajal viisin läbi Euroopa Solidaarsuskorpuse projekti ning salvestasin podcast’i mikroplasti mõjust inimese ja planeedi tervisele. Ülikooli teise kursuse lõpus sain teada, et Kliimaministeerium otsib uut noordelegaati ning otsustasin kandideerida. Motivatsioonikirja ja -videot tehes ei osanud ma ette arvata, mis mind ees ootab. Nüüd olen oma eesmärgi sõnastanud nii: soovin rääkida kliimamuutustest võimalikult lihtsalt ja arusaadavalt, et teaduspõhine, täpne ning üheselt mõistetav info oleks kättesaadav kõigile.

Millega noorte kliimadelegaat tegeleb?

Olen Eesti delegatsiooni liige ÜRO kliimamuutuste raamkonventsiooni kohtumistel – COP 28 (Dubais, Araabia Ühendemiraatides) ja COP 29. Jagan oma mõtteid ja kokkuvõtteid konverentsidel avaldatud murekohtadest ning teen koostööd teiste riikide kliima noordelegaatidega.

Lisaks rahvusvahelisele koostööle löön kaasa Noorte Keskkonnanõukogu tegemistes, et panustada Eesti noorte ja ka laiema avalikkuse kliimateadlikkuse edendamisse. Olen noorte esindaja üritustel jm ettevõtmistel ehk seal, kus on vaja!

Mida soovid oma mandaadi ajal ära teha?

Soovin parandada keskkonna kommunikatsiooni, kuna praegusel infoajastul on raske leida usaldusväärset infot. Panen kirja Eesti noorte seisukohad, mis on nende (ja loodetavasti ka vanemate) jaoks praegu aktuaalsed. Eelmise kliima noordelegaadi Hanah Lahe eeskujul on selle dokumendi nimeks Noorte Agenda.

Selleks, et teha ettepanekuid ja soovitusi Eesti noorte paremaks kaasamiseks kliima teadlikkuse teemadel, vajan sinu abi!

Tule ja osale Noorte Agenda aruteludel (järgmine neist toimub 15. novembril 2023 Tallinnas, NEXPO noortelaval) või võta minuga otse ühendust ja kutsu mind oma üritusele/kooli rääkima! Minu kontaktid leiad siit: https://noordelegaat.ee/kontakt/ 

Hoia Eesti noordelegaatide tegemistel silma peal Instagramis, Facebookis ja kodulehel.

Artikli autor on Triin Roos, Eesti Noorteühenduste Liit.

Skip to content