fbpx

Neli soovitust eesmärkide täitmiseks

Eesmärkide seadmiseks ei pea ootama 1.jaanuari või 1.septembrit. Sa võid seda teha ka siis, kui sa ise seda soovid. Mida tuleks eesmärke luues meeles pidada, et need aasta lõpuks ka täidetud saaksid?

Esiteks vaata tagasi eelnevale aastale. Millised olid eesmärgid siis ning kas ja kui kaugele sa nendega jõudsid. Seejärel pane paika pidepunktid selleks aastaks. Parim variant on need üles kirjutada enda jaoks kõige mugavamal viisil – märkmikusse, telefoni või arvutisse. Üheks loominguliseks variandiks on koostada visioonitahvel

Muuda oma eesmärgid kindlamaks ja realistlikumaks. Liiga palju ja laialivalguvaid eesmärke püstitada pole mõtet, sest see muudab nende täitmise raskemaks. Uue harjumuse loomine nõuab siiski omajagu aega ja vaeva. Näiteks selle asemel, et panna kirja  “kaotan kaalu ja hakkan tervislikumaks” sõnasta oma eesmärk täpsemalt lahti. Näiteks: “Kaotan aastaga 5 kilo, vähendan suhkru tarbimist ning võtan regulaarselt vitamiine”. Nii on sul välja toodud juba kolm kindlat punkti, millele saad keskenduda ja reaalselt ka nende nimel vaeva näha. 

Plaani detailselt. Kirjuta välja oma täpne plaan kuidas sa oma eesmärke saavutama hakkad. Näiteks, kui soovid läbi lugeda aastas vähemalt 12 raamatut, siis saad muuta igakuiseks eesmärgiks lugeda üks raamat. Otsi endale kõrvale ka mingi motivaator. Näiteks lugemise puhul on hea abimees äpp nimega Goodreads, kus saad samuti paika panna oma eesmärgi, märkida, kui kaugel raamatuga oled, vaadata, mida sõbrad loevad jne. 

Ole valmis motivatsioonilanguseks. Mitmed uuringud näitavad, et märtsi alguseks on suurem osa inimestest kaotanud motivatsiooni oma aasta algul loodud eesmärkide täitmiseks. Sellistel hetkedel tuleta endale meelde, miks sa seda teed ja mida selle eesmärgi täitmine sulle annab. Vaata üle oma plaan ja punktid. Kui praegune viis pole sinu jaoks piisavalt motiveeriv, siis otsi uusi lahendusi kuidas saaksid oma eesmärgile sammukese lähemale jõuda. 

Artikli autor: Marieta Lokk, noorteinfoportaal Teeviit vabatahtlik.
Artiklit toimetaja: Mariliis Lulla, noorteinfoportaal Teeviit vabatahtlik.

Skip to content