fbpx

Mis on heade töösuhete saladus?

Nii palju kui on maailmas inimesi on ka erinevaid arvamusi ning suhtumisi. Teadagi, veedame suurema osa päevast just tööl – kuidas aga töökeskkonnas kõigiga hästi läbi saada, sõltumata väärtuste või iseloomude erinevusest? Karjääristuudios hea töökeskkonna loomisest rääkimas noorteühingu TORE koolitusjuht Marju Jaanimäe.

„Tegelikult peitub palju sinus endas ja selles kuidas sa endaga suhtled ja endaga tööd teed ning siis tuleb sellest väga palju seda, kuidas sa teistega hakkama saad,“ selgitab Marju.

Kus on meil tore töötada? Eks ikka seal, kus me tunneme, et meie vajadused on kaetud ehk siis esiteks ma olen kuulatud, märgatud ja nähtud. Teine väga oluline vajadus on kuuluvustunne ning ühise eesmärgi nimel töötamine ning see tunne, et ka minust sõltub siin midagi. Kolmas on see, kui ma saan olla vaba ja loomulik – nii nagu ma olen. Tark on juhina nendele aspektidele tähelepanu pöörata ning mõelda, mida juhina saab teha, et töötajad nii tunneksid. Lahendada saab seda kõike erinevalt- iganädalased vestlused, ühised koosolekud, väljasõidud. Väga oluline on märgata ja hinnata oma töötajate võimeid ning potentsiaali, et ka juhina suunata neid sellele rajale, kus nad tunneks ennast hästi ning saaksid enda võimeid täielikult ära kasutada.

Marju jagab ka lihtsat mõttetera, kuidas saada ehk vahel hakkama paremini ka negatiivsete hoiakutega: „Kui ma tunnen ennast, siis aitab see ka teistesse paremini suhtuda ja teistega paremini toime tulla – enda tundmine nagu rahustab maha, siis sa saad aru, et kõik ongi erinevad.“

„Rõõmsad inimesed töötavad lennukamalt. Õnnelikud inimesed töötavad lennukamalt, motiveeritumalt, kiiremalt – ja iga juht tahab selliseid inimesi, kes läheks edasi ning töötaks ühise eesmärgi nimel,“ toob Marju välja põhjuse, miks peaks panustama meeskonnatunde loomisele ning inimeste väärtustamisele.

Vaata ka täispikkuses intervjuud:

Ole kursis, mis töömaailmas toimub – minukarjäär.ee!

Skip to content