fbpx

Mis on 4H organisatsioon?

4H on maaelu väärtustav, noori ühendav rahvusvaheline organisatsioon, mis tegutseb üle 80 riigis. Eesti 4H loodi 13. oktoobril 1991. aastal, organisatsiooni kuulub üle 1100 liikme vanuses 7-26 eluaastat.

Noorteühing Eesti 4H-sse kuulumine tähendab noorele eelkõige isetegemist ja selle kaudu iseenda arendamist ning usaldamist. Organisatsioon toetab noorte mitmekülgset arengut läbi tegevuste – õpime tegutsedes! Ka 4H rahvusvaheline lühend neljast H tähega algavast sõnast tähendavad noore terviklikku arengut: Head – mõtlemine, Heart – sõbrad, Hands – isetegemine ja Health – elustiil.

4H klubides, mis koonduvad piirkondadesse, korraldavad 4H-kad loendamatuid hariduslikke, arendavaid ja meelelahutuslikke üritusi – teemapäevad, laagrid, erinevad käelised/sportlikud/loovad tegevused, klubiõhtud ja koosolekud. 4H eripäraks on suurem rõhk maaelu väärtustavatel tegevustel ja koostööl kohalike taludega.

Eesti 4H klubisid leiab: Pärnumaal, Järvamaal, Jõgevamaal, Tartumaal, Virumaal, Harjumaal, Põlvamaal, Viljandimaal ja Võrumaal.

Eesti 4H liikmeks võivad astuda kõik noored, kes seda soovivad, ja selleks ei ole vaja teha esialgu muud, kui täita ära liikmeks astumise avaldus kodulehel ning saata see ühingu meilile. Aitame sul valida kodukohale kõige lähema klubi, mille tegevustest osa võtta. Kuuludes klubisse saad Sa endale palju uusi sõpru üle kogu Eesti ja maailma, võimaluse reisida, õppida palju uut.

Eesti 4H juures tegutseb noorteaktiiv

Eesti 4H Noorteaktiiv on grupp aktiivseid noori, kes tegutsevad vastavalt Noorteühingu eesmärkidele, visioonile ja missioonile. Noored on tulnud kokku üle kogu Eesti 4H klubidest ning aitavad kaasa Noorteühingu sündmuste korraldamisel, rikastavad neid oma uute ideede, oma energiavarude ja positiivse suhtumisega ning avaldavad oma arvamust.

Noorteaktiivi kuuluvad noored on juhatusele nõuandjad ja noorte hääle otsesed edasikandjad. Noorteaktiiv on mitmete traditsiooniliste ürituste nagu Talveakadeemia ja Sügisakadeemia korraldajad. Lisaks löövad nad alati jõu ja nõuga kaasa suurürituste korraldamisel. Tegusatel noorteaktiivi liikmetel on võimalus Eesti 4H-d esindada erinevatel kohalikel ja rahvusvahelistel üritustel, saada suurel hulgal häid kogemusi ja sõpruskond kogu eluks.

Programm „Hubert tuleb külla“

Eesti 4Hd läbi mänguliste tegevuste tutvustav programm kestusega kuni 45 minutit koos 4H maskoti hiir-Hubertiga. Oleme valmis tulema koolidesse ja noortekeskustesse tutvustama oma tegevusi!  Loe lähemalt siit.

Loe rohkem 4H tegevuse kohta siit ja õppeprogrammide kohta siit.

Koostatud Eesti4H allika põhjal

Skip to content