fbpx

Miks osaleda noortekeskuse tegevustes?

Noortekeskuses on koht, kus võivad vabatahtlikkuse alusel käia kõik noored. Noortekeskused paiknevad erinevates Eesti piirkondades ja neid toimuvad tegevused on suunatud noortele. Iga noor leiab noortekeskusest endale sobiva ja huvipakkuva tegevuse ning seeläbi on võimalus saada uusi kogemusi ja oskusi.

Kuus põhjust, miks noortekeskus on igale noorele kasulik:

  • Noortekeskus on avatud kõikidele noortele ning on koht, kus noortel on võimalus kokku saada ja kohtuda. Aina nõutumaks muutub ühiskonnas suhtlemisoskus ja seda just selles võtmes, et kuidas päris inimestega suhelda, mitte läbi telefoni või arvuti. Noortekeskuses saab suhelda väga erinevas vanuses, erineva maailmavaadete ja huvidega noortega. Lisaks võib kohata teistest rahvustest noori või välisvabatahtlikke ja võib avaneda võimalus tutvuda eri rahvuste kommete ja traditsioonidega.
  • Noortekeskus annab võimaluse osaleda erinevatel teemaõhtutel, klubilistes tegevustes, huvitegevuses ja kohtumistel huvitavate inimestega. Lisaks viiakse tihtipeale läbi erinevaid töötubasid ja korraldatakse väljasõite.
  • Noortel on võimalus erinevatel teemadel kaasa rääkida ja saab aidata põnevate sündmuste korraldamisel. Igal juhul saab noor suure eduelamuse aga võib ka juhtuda, et kaasneb hoopis ebaõnnestumise kogemus. Viimane on ka äärmiselt oluline, sest kindlasti ei õnnestu elus kõik ja sageli õpib ebaõnnestumisest palju rohkem kui õnnestumisest.
  • Noortekeskuse töötaja on valmis sind ära kuulama nii rõõmude kui ka muredega – üheskoos leiate kindlasti lahenduse. Arutleda saab ka päevakajaliste teemade ja väärtuste üle, mida suures infotulvas võtta tõe pähe ja millisesse infosse tasuks veidi kriitilisemalt suhtuda. Noortekeskusest saab küsida igasugust huvipakkuvat infot, olgu selleks siis vaba aja sisustamise võimalused, õppimisvõimalused aga ka kuhu pöörduda suurema mure korral.
  • Noortekeskus on lisaks kõigele ka koht, kus saab lihtsalt sõpradega suhelda ja endale meelepärase tegevusega tegeleda, olgu selleks lauamäng, sündmuse ettevalmistus või huviring. Leia endale see, mis lihtsalt laeb laeb kas peale kooli-või tööpäeva akusid ja tekitab hea enesetunde.
  • Noortekeskuses on võimalus osaleda projektitegevustes. Üha projektipõhisemas maailmas on hindamatu väärtus oskusel ja kogemusel alates projekti algatamisest ning kokku kirjutamisest kuni aruandluseni.

Külasta kindlasti oma kodukoha noortekeskust!

Koostatud koostöös Eesti Avatud Noortekeskuste Ühenduste liikmetega.

Skip to content