fbpx

Miks omandada kõrgharidus välismaal?

11.02.2018
Kaie Pranno, noorteinfo peaekspert

Teises riigis õppimine ja elamine annab sulle tulevikuks mitmeid olulisi ja väärtuslikke kogemusi. Välismaale õppima asumine võib olla esialgu hirmutav, kuid sa pole üksi. Välisülikooli kandideerimisel ja õige valiku langetamisel aitavad sind mitmed noortele suunatud organisatsioonid.

Juba põhikooli või gümnaasiumi ajal on sul võimalus hakata mõtlema sellele, mis eriala ja ülikool sulle sobiks. Otsus minna õppima välisülikooli ei pea tulema alles peale 12. klassi lõpetamist. Juba varem saad alustada suhtlust näiteks mõne välismaal õppimisvõimalusi tutvustava organisatsiooniga ning kohtuda noortega, kes lähevad õppima või on juba välismaal ülikooli lõpetanud.

Miks minna välismaale õppima? Välismaal õppimine annab sulle:

  • suurema ja huvitavama erialade ja ülikoolide valiku;
  • võimaluse saada osa uutest õppemeetoditest;
  • võimaluse oma keeleoskusi parandada ja neid igapäevaelus rakendada;
  • võimaluse välisriigis iseseisvalt hakkama saada ja seeläbi isiksusena areneda;
  • rahvusvahelise sõprade/tutvuste ringkonna;
  • avara maailmapildi;
  • võimaluse reisida;
  • suurepärase elukogemuse.

Eestis tutvustab noortele erinevaid õppimisvõimalusi Euroopa ülikoolides näiteks Dream Foundation. Dream Foundationi meeskond on sulle toeks nii ülikooli ja kui ka eriala valikul ning aitab silma peal hoida avalduse ja dokumentidega seotud detailidel. Dream Foundationi abiga on sul võimalik õppima minna rohkem kui 50 välisülikooli, mis pakuvad ligi 4000 ingliskeelset eriala.

Valikus on erineva hinnataseme, õpetamismeetodite ning erialadega koole, millest peaks iga noor sobiva leidma. Ühtekokku on organisatsiooni kaudu erinevate aastate jooksul tee välisülikooli leidnud pea 3000 noort Eestist.

Dream Foundation korraldab ka noortele vajalikke inglise keele tasemeteste ning Eestis viiakse läbi arvutipõhiseid CAE (Cambridge English: Advanced) ja FCE (Cambridge English: First) eksameid. Cambridge English sertifikaadid on rahvusvaheliselt tunnustatud nii ülikoolide kui ka tööandjate poolt. Lisaks on sul soovi korral võimalus asenda inglise keele riigieksam Cambridge English sertifikaadiga.

Koostatud Dream Foundation allika põhjal.

Avaldatud aastal 2018

 

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus