fbpx

Õppimisvõimalused välismaal – mida ja kuidas valida?

05.04.2021
Kaie Pranno, noorteinfo peaekspert

Teise riiki õppima ja elama minemise võimalusi on palju. Saad mitmeid väärtuslike kogemusi, lood uusi suhteid ja arendad igakülgselt oma võimeid. Ilmselt küsid, kuidas leida endale sobiv kõrgkool välismaal, kui võimalusi on nii palju? Millega peab kindlasti arvestama ja kust saada õiget ja ajakohast infot?

Eesti kooli- ja haridussüsteem on sulle ilmselt tuttav ja arusaadav. Seda arusaamist ei saa aga enamasti üks-ühele välismaale üle kanda ning kohati võivad erinevused Eesti ja mõne teise riigi vahel olla väga suured. Alates sellest, millal algab õppeaasta kuni selleni, kui palju tuleb õppimise, elamise ning õpikute eest tasuda.

Mõned nõuanded, kust otsinguid alustada:

Lisaks kogemusele on oluline ka kooli, semestri või praktika lõpetamise järel antav tunnistus, diplom, akadeemiline kraad, tiitel, nimetus, kutsekvalifikatsioon või muu ametlik dokument, mida omandatud hariduse kohta hiljem kasutada. Selleks tuleb üle vaadata erinevate õppeasutuste tunnustamise kord ja põhimõtted. Enamikus Euroopa riikides tegelevad hariduskvalifikatsioonide hindamise ja võrdlemisega ENIC/NARIC keskused (National Academic Recognition Information Centre).

Põhjalikku infot selle kohta, mida pead teadma välismaale õppima asumisel (kuidas minna, kust saada rahastust, mida on vaja teha enne minekut jne) vaata Erasmus+ kodulehelt.

Avaldatud aastal 2021

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus