fbpx

Eesti-sisene õpilasvahetus VeniVidiVici – mis see sulle annab?

Tavaliselt, kui on juttu õpilasvahetusest lähevad mõtted esimesena sellele, et lähed kuhugi välisriiki ja pead rääkima võõrast keelt, kuid alati ei pruugi üldsegi nii olla. Sedasama saab edukalt teha ka Eestis. Uued kogemused on seejuures garanteeritud nii osaleja kui võõrustajana!

VeniVidiVici (VVV) on Eesti-sisene õpilasvahetuse programm, mis korraldab põhikoolis ja gümnaasiumis ehk 7.–12. klassis õppivatele noortele võimaluse ühe või kahe nädala jooksul näha, kuidas toimib elu teises Eesti koolis ja piirkonnas.

Õpilasvahetusse minnes on sul võimalus valida programmiga liitunud koolide nimekirja seast, mis täieneb pidevalt. Koolide valiku tegemiseks suundu lehele “Kuhu minna“. Õpilasvahetuse programmis osaledes on sul on võimalus leida uusi sõpru ja tuttavaid, tutvuda Eestimaa erinevate piirkondadega ning saada iseseisvamaks, julgemaks ning rikastada oma kogemustepagasit.

Programmi kandideerimine

Kandideerimine pole samuti midagi rasket, VeniVidiVici on ise välja toonud viis olulist sammu selleks, et kandideerida. Nendeks sammudeks on: 

  1. Pea nõu enda vanemate ning klassijuhatajaga/mentoriga, et neilt osalemiseks nõusolek saada;
  2. Vali välja endale meelepärane sihtkool;
  3. Täida vahetusõpilase ankeet, lase enda vanemal see allkirjastada kas kirjalikult või digitaalselt;
  4. Saada täidetud ning allkirjastatud ankeet VeniVidiVici õpilasvahetuse meili peale (info@venividivici.ee) kas skaneeritud või digitaalsel kujul;
  5. Oota edasisi juhiseid VeniVidiVici Õpilasvahetuse koordinaatori poolt.

Osalustasu, majutamine ja hinnete ülekandmine

Õpilasvahetuses osalemise eest tuleb tasuda 30 eurot, mis katab VeniVidiVici MTÜ koordineerimise ja majandamise omaosaluse kulud.

Pärast seda, kui oled VeniVidiVici koordinaatorile saatnud oma ankeedi, edastab tema selle sinu poolt valitud koolidele, kes hakkavad otsima sulle majutajat. Üldjuhul toimub majutamine vahetusperedes või ühiselamutes – see, millist versiooni sinu puhul kasutatakse, sõltub koolist ja sinu eelistustest. Ehk sa ei pea muretsema selle üle, et sul pole öömaja, kõik on organiseeritud sulle selleks, et sul oleks võimalikult mugav ja hea kogemus vahetusel.

Peale vahetust annab VeniVidiVici sulle kaasa hinnetelehe, kuhu vahetuskooli õpetajad saavad kanda hinded koos töö sisuga ning siis kodukooli õpetajatel on võimalus neid hindeid arvestada, kui läbi võetud teemad kattuvad kodukooli teemadega. Ning juhul, kui õppekava ei kattu või erinevad osaliselt, tuleb koolidel koostöös õpilasega läbi mõelda ning paika panna individuaalne süsteem hinnete arvestamiseks. 

VeniVidiVici õpilasvahetuse programmis varasemalt osalenute muljed:

  • Õpin igapäevaselt suures koolis, kuid õpilasvahetuse ajal läksin väikesesse kooli. Sain aru, kui tore see on!“ Laureen, Viljandist
  • Õpetajad ja õpilased olid nii sõbralikud – suisa kahju oli lahkuda.“ Kerli, Suure-Jaanist
  • Eestis ei ole kahte samasugust kooli – iga meie kool sisaldab oma tarkuseterakesi.“ Helena, Valgast

Eesti-siseses õpilasvahetuses osalenud õpilased jagavad oma kogemusi VVV blogis.

Artikli uuendas aprillis 2024 noorteinfoportaal Teeviit vabatahtlik Stella Vanamölder.

Skip to content