fbpx

Madeleyn Kurg: kõik meie tunded ja emotsioonid on valideeritud

Oleme teinud intervjuu Madeleyn Kurega, et arutada vaimse tervise teemadel.

Kuidas Teil läheb? Millega Te hetkel kõige aktiivsemalt tegelete?

Mu esimene instinkt on alati automaatselt vastata, et mul läheb hästi, aga olen hakanud praktiseerima sellele küsimusele ausalt vastamist nii et ütlen ausalt, et mul läheb korraga hästi ja halvasti aga usun, et see on enamustel nii. Hetkel tegelen aktiivselt podcasti loomise ning omaenda brändi käima saamisega ja lihtsalt üritan igapäevaselt veidi tublim ja tervislikum olla.

Olete seotud podcastiga Ühinefest, mis on osutunud väga populaarseks. Millele antud podcast keskendub ja kust sai idee alguse?

Podcast ise kannab tegelikult nime “Ühine! Diagnoos”. Keskendume vaimsele tervisele ning samuti ka võrdõiguslikkuse eest võitlemisele ja soovime anda inimestele platvormi, kus oma lugu jagada ja ehk seeläbi ka valgustada teatud inimgruppe, kes ehk läbi kogemuslugude kuulmise veidi empaatilisemaks muutuvad või siis läbi samastumise tuge ja lootust saavad. Idee sai alguse eelmine aasta korraldatud heategevuslikust päevafestivalist, mille käigus kogusime inimõiguste keskusele annetamiseks raha ning kuna sellest üritusest jäi meile soov hinge veel midagi korda saata, otsisime sellele uut väljundit milleks kujunes podcasti tegemine.

Mis Teid õnnelikuna hoiab? On see hea toit, trenn, sõbrad või hoopis miski muu?

Kõik ülaltoodud kindlasti aga põhiliselt hoian õnnelikuna end ise. Kui mul iseendaga lahkhelid või olen endaga tegelemise unarusse jätnud, olen õnnetu ja seda ei suuda miski ega keegi peale minu enda korda teha. Mida rohkem praktiseerin iseendaga hea sõprussuhte hoidmist ja enda eest vastutuse võtmist(olgu see siis toitumisharjumused, töö, suhted, mis iganes valikud mida langetan) seda õnnelikum ma inimesena olen.

Milline suhe on Teil enda vaimse tervisega? Kõigil on raskeid aegu, aga on Teil mingeid kindlaid nippe, mida kasutate, et kurvad mõtted endast eemale hoida?

Ütleksin, et üsna keeruline. Minu vaimse tervise teekond on olnud päris pikk ja käänuline ning mulle omaselt ebastabiilne, kui nii võib öelda, aga samas on see miski mida olen õppinud aktsepteerima ja mida rohkem läbi teen seda targem läbi kogemuse ka olen. Nippide näol oskan ainult öelda, et eks igaühel on see erinev, kuid abi otsimine ja saamine on üks kindel punkt mida alati toonitan. Kurvade mõtetega on nii, et neil peab laskma ka olla, sest kõik meie tunded ja emotsioonid on valideeritud. Endal peab laskma ka kurb olla ning selle teekonna läbi käima, endal ei tohi lihtsalt lasta sinna keerisesse liiga sügavale sisse minna ning oma elu üle võtta. 

Te olete suureks inspiratsiooniallikaks paljudele nii oma välimuse kui ka väljaütlemiste poolest sotsiaalmeedias.  Kuidas end heas vaimses vormis ja rõõmsameelsena hoiate?

Heh, väga armas sellist asja lugeda, aitäh!

Nagu ütlesin, siis on minu vaimne vorm alati muutuv ja ainus viis seda heana hoida on aktsepteerida, et alati ei olegi see hea, kuid see teeb mind tugevamaks ja annab oskuse hinnata asju, kui nad on head. Rõõmsameelsus tuleb samuti tänutunde praktiseerimisest. Üritan iga hea perioodi, päeva ja hetke eest tänulik olla ja endale teadvustada neid momente ning nn “kohal” olla nendest aegades, sest tihti hindame seda kui head asjad olid alles siis kui tagasi vaatame. 

Skip to content