fbpx

Ly kogemuslugu: iga kord kui raadiosse lähen on seal alati lihtsalt nii mõnus meeleolu

Noorteinfoportaali Teeviit märtsikuu teemaks on minu digielu. Sellel kuul keskendume muuhulgas ka meediapädevusele, interneti turvalisusele aga ka kogemuslugudele inimestega, kes meediaga pidevalt kokku puutuvad. Seekord oleme teinud Ly Johansoniga, kes tegeleb Tõrva Raadioga.

Mina olen Ly Johanson. Olen 17-aastane ja käin Tõrva Gümnaasiumi 11. klassis. Lisaks koolile tegelen ma võrkpalliga ja näitlemisega, mängin klaverit ja käin tantsimas, ning loomulikult olen Tõrva raadio liige.

Kuidas jõudsid Tõrva raadioni ning millega täpsemalt seal tegeled?

Olin väga pikalt tahtnud Tõrva Raadioga liituda, kuid puudus piisav julgus seda teha. 2019 aasta talvel sain külaliseks olla kahes raadiosaates ning mulle väga meeldis seal, nii et 2020 aasta kevadel otsustasingi ma raadioga liituda.

Raadios meeldib mulle kõige rohkem teha muusikasaated, kuna ma nagunii kuulan kogu aeg muusikat, siis miks mitte seda ära kasutada. Lisaks muusikasaadetele, teen ka raadios vandenõu laupäeva saadet, kuna minu arvates on vandenõu teooriatega seonduv väga põnev.

Mida sa oled sellest õppinud? 

Olen õppinud raadiosaateid monteerima, inimestega vabamalt suhtlema ning korrektset eesti keelt kasutama.

Millega sa motiveerid ennast tegelema? 

Raadio puhul motiveerib mind see imeline seltskond, mis meil on. Iga kord kui raadiosse lähen on seal alati lihtsalt nii mõnus meeleolu. Nende inimestega koos sellist ägedat asja tehes, püsib kogu aeg motivatsioon laes ja tuju hea.

Offline vs online

Seda valikut on raske teha, kuna ma ise veedan üsna palju aega sotsiaalmeedias, mulle meeldib oma tegemisi sõpradega jagada ning ka nende enda tegemisi jälgida, kuid vahepeal on ka mõnus oma telefon käest panna, ning keskenduda nii öelda päriselule, oma perele ja sõpradele. 

Mis teemad köidavad noori hetkel? Miks? 

Kindlasti on raske leida teemasid, mis köidaks kõiki noori, aga minu arust üks teema, mis köidab kõiki hetkel, on ikka koroona ja kõik sellega seonduv, kuna see puudutab ka meie igapäevaelu palju (kas saame koolis käia või oleme distantsõppel, kas kinno saab minna, kas üritused toimuvad jne)

Millised raamatud/kursused on aidanud sul selles valdkonnas paremaks saada?

Raadio puhul tuleb üleüldse kasuks lai silmaring, kuna raadios on saateid seinast-seina. Ükskõik mis raamatu lugemine tuleb raadios kasuks. Ühtegi raadio teemalist kursust pole ma küll läbinud, aga Tõrva Raadio ise korraldab oma meeskonnale palju põnevaid raadioga seonduvaid koolitusi, näiteks kuidas õppida erinevaid programme kasutada, mida raadios vaja läheb, kuidas raadiosaadet üles ehitada.

Anna paar nippi, kuidas noored saaksid olla rohkem meediapädevad

Kontrolli alati, kas allikad, kust sa infot otsid on ikka usaldusväärsed, ning pigem suhtu kõigesse, mida sotsiaalmeediast loed või näed, veidike kriitikaga.

Artikkel on avaldatud 2021. aastal

.

Skip to content