fbpx

Kuidas tunda ära seksuaalvägivalda?

Seksuaalvägivald on igasugune pealesurutud seksuaalvahekord või seksuaalvahekorda astumise katse. Loe artiklist, kuidas seksuaalvägivalda ära tunda.

Seksuaalse vägivalla alla käivad ka soovimatud seksuaalse alatooniga märkused ja lähenemiskatsed, mis võivad toimuda nii kodus kui ka näiteks tööl.

Seksuaalvägivallale on iseloomulik, et see ei toimu vastastikusel kokkuleppel. Enamasti saavutatakse ohvri nõusolek seksuaalvahekorda astuda kas vaimse või kehalise vägivallaga või sellega hirmutades. Seeläbi võib ohver alluda ja nõustuda seksuaalvahekorraga, kuigi see ei ole tema tegelik soov.

Seksuaalvägivallaks loetakse vägistamist, mis võib toimuda nii kooselu kui ka kohtingu ajal nii tuttavate kui ka võõraste poolt, samuti mis iganes seksuaaltoimingute või aktide peale sundimist.

Seksuaalvägivalla üks vorme on ka seksuaalne ahistamine, mis võib väljenduda nii sõnades ja kehalises häiriva ning ähvarava käitumisvormiga, mis halvustab ja solvab ohvrit.

Seksuaalvägivald on ka prostitutsioonile sundimine ja inimkaubandus ehk tegevus, mis hõlmab kellegi ärakasutamist ja kellegi üle kontrolli saavutamist.

Näiteid ahistamisjuhtumitest saab vaadata siit: ahistamine baaris, ahistamine sillal, ahistamine pargis.

Juhul, kui oled kogenud seksuaalvägivalda või vägistamist, pead pöörduma koheselt politsei poole numbril 112 ja täitma avalduse, mille leiad siit.

Artikli koostas noorteinfoportaali Teeviit ekspert Kaie Pranno.

Skip to content