fbpx

Kuidas teha head ilma rahalise annetuseta?

Tavaliselt seostatakse heategevust kas mõne annetusega või millegi ostmisega heategevuse eesmärgil. Seda eriti jõulude ajal, kui heategevus on populaarne teema. Teeviit.ee kogus aga kokku võimalused, kuidas teha head nii, et see ei nõuaks raha.

Panusta loomade heaolusse

Paljud loomad, kes on sunnitud elama varjupaigas, igatsevad jalutamist ja mängimist. Sinul on võimalus külastada varjupaika, jalutada mõne sealse elanikuga ja teha sellega nende loomade elu paremaks.

Teine viis, kuidas aidata kaasa loomade heaolu edendamisse, on vähendada enda liha söömist. Just selline üleskutse on ka Eestis olemas – Taimne Teisipäev.

Hakka vabatahtlikuks

Paljud organisatsioonid ootavad vabatahtlike appi, et veelgi rohkem head teha. Eestis on selleks näiteks Toidupank, kes vajab abilisi.

Tee ise üleskutse

Sa võid alati algatada mõne üleskutse kogumaks kas asju või vajaminevaid vahendeid, sh ka toitu, et suunata see neile, kes just neid asju vajavad. Tihtipeale kogutakse hooajalisi riideid, mida abivajavatele saata, aga ka näiteks raamatuid, lemmikloomade tarbeid jmt. Kui asjad on kogutud, saad need koos oma sõprade või perega abivajajateni viia. Hea nipp on alati ka enne uurida, mida üldse vajatakse – nii väldid seda, et oled kõik juba kokku kogunud, aga keegi väga ei vajagi neid asju.

Üleskutsena saad esitada ka mõne projekti või idee, mille jaoks raha koguda. Hea platvorm selle jaoks on Hooandja.ee.

Jaga oma mõtteid ja ideid

Paljud head asjad jäävad meile tundmatuks, sest me lihtsalt ei tea nende kohta. Kui sina aga tead mõnda väga head võimalust, kuidas head teha või oled osa mõnest organisatsioonist, kes panustab heategevusse – räägi sellest ma sõprade ja sugulastega, aga ka kolleegide ja klassikaaslastega. Võib-olla tekitab see neiski huvi ja nad sooviksid ja panustada.

Ava oma fond

Sul on võimalus avada oma fond rahakogumise eesmärgil. Nii saad näiteks paluda, et sünnipäevadel saad kingi asemel annetuse oma fondi, millega saad hiljem toetada mõnda heategevust või organisatsiooni. Kuidas näiteks Facebookis oma fond luua – seda saad lugeda siit.

Tee inimestele head

Võib-olla vajab sinu naaber abi puude tuppa tassimisega või on tema poekott liiga raske. Mõnikord ootavad inimesed ka lihtsalt seltsi – ja sinu panus oma ajaga võib nende jaoks olla hindamatu.

Artikli koostas noorteinfoportaali Teeviit tiim.

Skip to content