fbpx

Kuidas kasutada oma aega koolis maksimaalselt ära?

Kool ei ole kõigi jaoks, kuid on asju, mida saate teha, et oma aega seal maksimaalselt ära kasutada. Igaühe kogemus koolis on erinev. Mõned inimesed armastavad seda, mõned inimesed vihkavad seda ja mõned on selles osas täiesti ükskõiksed. Ükskõik, kuidas sellesse suhtute, võib kool olla hea võimalus proovida uusi asju, avastada oma huvisid ning omandada uusi oskusi ja kogemusi.

Kuidas kasutada oma aega koolis maksimaalselt ära:

Proovige olla avatud uute asjade proovimisele ja uute kogemuste saamisele, et anda endale võimalus tõesti leida see, mis teile meeldib. Siin on mõned kohad, kust alustada:

Osalege kooli huviringides või muudes tegevustes

Mis puudutab oma kooliaja maksimaalset kasutamist, üks parimaid asju, mida saate teha, on osaleda koolivälistes tegevustes. Tõenäoliselt on teie koolis mõni huviring mis toimub peale tundide lõppu, mille tegevuses saate osaleda. Näiteks liituge mõne spordi-, teatri-, keeleõppe- või raamatuklubiga. Hoidke silm peal kooliteadetetahvlitel, et näha, kas miski äratab teie huvi. Ka õpilasesindus võib olla suurepärane viis kaasa lüüa ja enda ning oma koolikaaslaste koolielu parandada.

Kui soovite tegeleda mõne tegevuse või spordialaga, kuid teie kool seda ei paku, rääkige oma õpetajatega ja küsige, kas saate seda korraldada! On tõenäoline, et teie koolis on teisi inimesi, kes samuti tahaksid sama asja teha.

Uurige ka tegevusi mis toimuvad väljaspool kooli

 Kui leiate, et teie koolis ei ole võimalik tegeleda teile huvipakkuvate tegevustega, proovige uurida, millised muud võimalused teie piirkonnas saadaval on. Kindlasti leiad palju erinevaid kursusi, rühmi ja noorteorganisatsioone, millega saate liituda. Paljud raamatukogud pakuvad noortele tasuta üritusi ja igas piirkonnas on noortekeskuseid, mis pakuvad erinevaid tegevusi, olgu selleks siis sport, kunst, poliitilised rühmitused, raamatuklubid või muud huvitavad klubid. Kui teie piirkonnas pole ühtegi rühma või klubi, mis teid huvitaks, kaaluge omaenda loomist!

Vabatahtlik töö

Vabatahtlik töö on suurepärane võimalus kohtuda uute inimestega, omandada uusi oskusi ja saada uusi kogemusi. Olenevalt teie huvidest saate teha palju erinevat tüüpi vabatahtlikku tegevust, olgu selleks töö inimeste, loomade, sündmuste, keskkonna või muude valdkondadega. Lisateavet vabatahtliku töö võimaluste kohta saate otsida internetist.

Otsige osalise tööajaga tööd

 Teine võimalus töötamiseks on osalise tööajaga töö otsimine. See on eriti hea suvel, kui olete koolist eemal.  Osalise tööajaga töö võib aidata teil omandada uusi oskusi, saada kogemusi töömaailmas ja aitab teil teenida pisut lisaraha.  Töö leidmiseks on mitmeid viise, sealhulgas veebist otsimine või oma tutvusringkonnas ringi uurimine. Veenduge, et teate oma tööõigusi ja olge kindlad, et teie tööandja kohtleb teid õigesti. Kui kavatsete kooliaasta jooksul töötada, proovige veenduda, et see ei mõjuta teie hindeid.  Rääkige oma tööandjaga oma koolitööga seotud kohustustest ja veenduge, et nad mõistavad, et teie haridus on kõige olulisem.

Rääkige kellegagi

Mõnikord võib teile sattuda liigselt kohustusi.  Kui tunnete end koolis ülekoormatuna või õnnetuna ja teil on raske sellega üksi toime tulla, rääkige kellegagi. Kui teil on raske õpetaja või juhendajaga otse rääkida, võite proovida kirjutada oma tunded paberile ja jätta see õpetajale näiteks lauale.

Artiklit autor on noorteinfoportaali teeviit vabatahtlik Birke Mirell Pahapill.

Skip to content