Kuidas käituda, kui läksid sõbraga tülli?

Mõnikord juhtub, et lähed kellegagi tülli. Ometigi tahaks ju sõbra või kaaslasega võimalikult ruttu ära leppida. Loe siit erinevaid konflikti lahendamise nippe.

  • Astu samm tagasi. Jälgi, mida ütled ja ära ütle midagi, mis võiks konflikti võimendada. Püüa aru saada, kas ja kuidas võivad sinu mõtted olla kallutatud – ega sa ei mõtle stiilis “kõik või mitte midagi” või vaata maailma läbi mustade prillide?
  • Sea eesmärgiks lahendus. Hakka konfliktist rääkima ainult juhul, kui sinu kavatsuseks on probleemi lahendada, midagi uut õppida või oma vaateid ja tundeid väljendada.
  • Kuula kaaslast. Muutus saab tekkida ainult siis, kui lased tugevatel tunnetel minna, ei vaidle ega püüa ennast tõestada, vaid tõesti kuulad ja mõistad teise poole arvamust.
  • Ära süüdista. Kirjelda oma tundeid ja seda, mis sind kaaslase käitumises häiris, kuid ära süüdista. Tee parem ettepanekuid, mida võiks järgmisel korral teisiti teha.
  • Ole valmis oma tõlgendustest lahti laskma. Kui oled veendunud, et sinu tõde ongi ainus võimalik tõde, on konflikt kerge tekkima. Jaga oma mõtteprotsessi ning uuri, kuidas kaaslane oma järeldusteni jõudis.

Rohkem konflikti lahendamise nippe leiad Peaasi.ee lehelt!


Koostatud
Peaasi allika põhjal

Loe veel sarnasel teemal:

Meie partnerid

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus