fbpx

Kogemuslugu Kristiinaga: suurim eesmärk elus on olla õnnelik

Oleme teinud loo Kristiina Kuusemetsaga, kes on elustiili blogija ning räägib ka enda blogis eesmärkide seadmisest. 

Olen 24-aastane neiu. Elan ja töötan Tallinnas ning vabal ajal pean blogi ja käin trennis. Mulle meeldib kõik, mis on seotud tervisliku eluviisiga ning soovin saavutada enda parima vormi ja harjumused. Sellest kõigest kirjutan ma ka oma blogis.

Miks sa alustasid blogimisega?

Alustasin blogimisega, kuna soovisin end arendada ja oma kogemust ka teistega jagada. Lisaks on lahe oma teekonnale tagasi vaadata ja näha kuidas ma arenenud olen.

Mida annab sulle enda loo jagamine blogis?

Enda loo jagamine blogis annab mulle motivatsiooni ennast veelgi areneda ja edasi liikuda oma eesmärkide poole. Üks selline väike asi nagu kirjutamine (see võib ka midagi muud olla) annab minu jaoks lisatõuke tegutsemiseks ja uute asjade katsetamiseks.

Millest saad sa inspiratsiooni?

Mina saan inspiratsiooni enda ümbruskonnast ning oma tulemustest ja eesmärkidest, mida olen juba saavutanud. Kui näen, et asjad, mida olen soovinud (ja endale seadnud) lähevad täide, siis see annab väga palju motivatsiooni ja inspiratsiooni juurde. Vahepeal, kui on rohkem aega, siis scrollin ka Pinterestis. 🙂

Millised on olnud sinu suurimad katsumused? Kuidas sa oled neid ületanud?

Suurimad katsumused on olnud mitme suure projekti samal ajal korraldamine. Kõige suurem katusmus nendega on olnud ajalised tähtajad ning nende kattuvus.
Neid katsumusi olen ületanud vaadates suuremat pilti, tähtaegu ning prioriteete. Kindlasti on katsumustest ületamisel olnud ka suur osa lähedastel, kes on olnud samade projektidega seotud või kellelt olen lihtsalt nõu küsinud..

Kas sul on olnud ebaõnnestumisi? Mis sa oled neist õppinud?

Minu jaoks ebaõnnestumist kui sellist ei ole olemas – on õppetunnid, millest olen õppinud ning mõnest rohkem ja mõnest vähem. Kuna tavaliselt on need õppetunnid olnud üsna spetsiifilised mingile tegevusele, siis on raske mingit üldist välja tuua. Ainukese, mille ma välja tooks on selle, et olen erinevate kogemustega õppinud kannatlikkust juurde.

 Millised on sinu harjumused, mida tahaksid enda juures muuta ja miks? 

Soovin olla analüütilisem ning kasutada rohkem ratsionaalset mõtlemist inspiratsioonitulva asemel. Kui mul tulevad ideed, siis need tavaliselt tulevad korraga ning ma soovin neid kohe ka teostama hakata, mis lõppkokkuvõttes väsitab mind ära ja võib-olla ei olnudki seda rabelemist väärt. Rohkem tuleb olla keskendunud oma eesmärkidele  ja mitte lasta igal väiksemal ideel oma suuri eesmärke segada. Tasapisi olen seda saavutamas.

Mis on sinu suurim eesmärk?

Suurim eesmärk elus on olla õnnelik. 🙂 Lisaks soovin kunagi omada enda ettevõtet.

Kui palju sa enda plaane planeerid? 

Mina olen üsna suur planeerija ehk alati on mul tegutsemiseks kondikava valmis, kui soovin midagi teha või mingit eesmärki saavutada.

Samas mulle meeldib ka spontaansus – seda just vaba aja veetmisel.

Mida arvad eesmärkide seadmisest? 

Ma arvan, et eesmärkide seadmine on oluline asi, mida peaks igaüks tegema. Ma usun ka seda, et eesmärkide seadmine on iga inimese jaoks individuaalne ja erinev – kui jälgida ühte stamp malli, siis sa võidki arvata, et sa ei oska, suuda seda teha.

Kuidas sa eesmärke sead ning nende suunas tegutsed?

Eesmärke ma planeerin üsna hoolikalt. Iga aasta sean endale aasta eesmärgid, millest omakorda tulevad kuu eesmärgid ning sellest iganädalased ja -päevased to-do’d (mille ära tegemist jälgin ka üsna rangelt). See võib tunduda natukene karm, aga kuna olen ise oma eesmärgid seadnud, siis on tegemist asjadega, mida ma soovin ja tahan teha ning saavutada – ma tean oma lõppeesmärki.

Millistest väljakutsetest võtad sa osa ja miks?

Ma otsesetlt ei võta osa väljakutsetest, aga sean endale ise oma eesmärkidega seoses väljakutseid.

Millega sa motiveerid ennast tegutsema? 

Olen üle mitme aasta mõtlemise ja katsetamise teel selgeks saanud, mida ma tahan saavutada ning see ongi see põhiline asi, mis mind tegutsema motiveerib. Ehk algul, kui kõik tundub nii segane, et sul on tunne, et sellest segadusest pole väljapääsu, siis peab endale lihtsalt natukene aega andma ja katsetama.


 5 nippi  eesmärkide seadmiseks

  1. Kirjuta kõik oma eesmärgid kuhugi üles (ükskõik kui suured või väiksed need on)
  2. Jaga oma eesmärgid väiksemateks ja tehtavateks saavutusteks. Niimoodi on väiksem võimalus, et sul tekib motivatsiooni langus.
  3. Jälgi oma poolt seatud eesmärke regulaarselt. Vahepeal võivad need ära ununeda.
  4. Ära karda oma eesmärke muuta. See on okei, kui su eesmärgid muutuvad (eriti kui sa oled noor ja eneseotsingul)
  5. Eesmärkide jälgimisel kuula ainult ennast – kirjuta üles eesmärgid, mida sina tahad saavutada ning ära kuula teisi.

Artikkel on avaldatud 2022. aastal.

Skip to content