Kogemuslugu õpilasfirma Helgitsiga: ära mängi eluga, sest sul ei ole üheksat elu

Õpilasfirma Helgits on Põlva Gümnaasiumis loodud ettevõte, mille tegemiste ja imago taga seisavad kolm üheteistkümnenda klassi neidu. Helgits toodab multifunktsionaalseid helkurprosse. Produkt on kantav kahtepidi – ühel pool sillerdab särav helkurmaterjal, kuid toodet teistpidi keerates vaatab vastu stiilne värvilahendus. 

Me otsustasime oma ettevõtet luues, et soovime toota midagi elulist ja olulist, midagi, mis muudaks igapäevaelu inimeste jaoks kergemaks ja mugavamaks. Kuna meie arenenud ühiskond on aga juba väga palju uusi ja ägedaid tooteid ning teenuseid turule toonud, siis tekkis meil idee muuta mõni vana kasutusel olev toode uueks. Ajurünnaku käigus hakkasime arutama oma igapäevaseid probleeme või muresid, mis pikisilmi lahendusi ootavad. Ühel hetkel mainis üks firma liikmetest helkureid. Teda nimelt häiris helkurite rippuv nöör. Selle peale lõi ka teistel pirn peas põlema ning üheskoos hakkasime mõtet edasi arendama. 

Kohe oli meile selge, et helkurit üksi toota on kuidagi igav, see vajab kindlasti mingit uut ja huvitavat väljundit või lisa. Kuna meie kolmeliikmelises peres on kõik kunstifanaatikud, siis otsustasime üsna kiiresti ja ühehäälselt, et meie toode hakkab hõlmama endas nii kunsti kui ka turvalisust. Just nii sündiski meie teaduskunst.

Selleks, et meie loomakujulised helkurid säraksid pimedal ajal autotulede valguses eriti hästi, oli meil vaja ühendust võtta TREV-2-ga. See ettevõte tegeleb liiklusmärkide paigaldamise ja tootmisega. Nende käest õnnestus meil saada kvaliteetne helkurmaterjal, mis on kaugele helkiv ja igati nõuetele vastav. Lisaks sellele, et suutsime ühendada omavahel stiili ja turvalisuse, lisasime oma tootesse ka mugavust. Helkurprossid on kinnitatavad magnetite abil, seeläbi ei tekki riideesemetele haaknõelte auke ning siis ei ole probleemi ka helkurite rippuva nööriga. 

Oleme oma lõpp-produktiga siiralt rahul. Meie firma liikmete jaoks on väga oluline, et pimedal ajal, mida on Eestis lausa 9 kuud, jõuaksid kõik inimesed ja nende lähedased turvaliselt ja murevabalt koju. Nagu ütleb ka meie slogan: ,, Ära mängi eluga, sest sul ei ole üheksat elu!”. Tahame kõigile südamele panna, et elus tuleb ennekõike hoolitseda oma turvalisuse eest, sest ainult siis saab elada õnnelikku ja täisväärtusliku elu.

Artikkel on avaldatud 2021. aastal

.

Skip to content