fbpx

Kes on tegelikult teisel pool ekraani ehk tunne oma netisõpru

Internet ja erinevad suhtluskeskkonnad on kohad, kus võib väga kergelt leida uusi tutvusi ning luua sõprussuhteid. Internetis on seda justkui palju turvalisem ja lihtsam teha kui päriselus.

Üks äge asi interneti juures on see, et see avab meile maailma ja laseb suhelda kellega iganes. Loomulikult on mõnus rääkida ja pilte jagada oma sõprade ja perega, aga veebis saame suhelda ka inimestega, keda me ei tunne. See isik võib elada sinuga samas riigis või hoopis kuskil mujal. Ta võib olla sinuga samast soost või mitte, jagada samu huvisid või jagada enda kohta isiklikuna tunduvat infot ja fotosid, mis panevad sind arvama, et sul on uus huvitav tuttav või isegi sõber.

Kas netisõpru saab 100% usaldada?

Aga oled sa kindel, et see inimene on tegelikult ka see, kes ta ütleb end olevat? Erinevad sotsiaalmeediaplatvormid võimaldavad luua konto, ilma et peaksid selle registreerimiseks märkima enda kohta ühtegi tõest fakti ja nõnda saab luua omale täiesti uusi „tegelaskujusid”. Eri maailma paigust on küllalt lugusid sellest, kuidas noor on leidnud internetist endale sümpaatsena tunduva uue tuttava, keda arvab kohtumiseks piisavalt hästi tundvat, kuid siis selgub, et tegu on hoopis kellegi teisega. Taolised juhtumid võivad olla väga ohtlikud.

Millele mõelda, kui tutvud internetis kellegagi ja mõtled temaga ka päriselus kohtuda?

Kui tutvud internetis uue inimesega, kontrolli, kas leiad teda ka teistelt sotsiaalmeediaplatvormidelt. Kas tema nime guugeldades leiad infot tema kohta? Kui olete internetis juba mõnda aega suhelnud ja ta soovib sinuga kohtuda, siis pea meeles, et sa ei ole selleks kuidagi kohustatud. Juhul kui tunned, et sul siiski on huvi selle inimesega kokku saamise vastu, lepi esmalt kokku videokõne. Sel moel saad kindlaks teha, et inimene on sulle vähemalt vanuse ja muu välise osas tõtt rääkinud.

Kui pärast esmaste ohutusmeetmete kasutamist otsustad uue tuttavaga kokku saada, siis tee seda kindlasti avalikus kohas! Selleks sobivad näiteks kohvikud, kaubamajad ja teised kohad, kus teie ümber on palju inimesi. Hea on, kui saad kohtumisele kaasa võtta näiteks mõne oma sõbra või sõbranna. Kui see uuele tuttavale miskipärast ei sobi, tasuks seda võtta ohumärgina ja kohtumisele mitte minna.

Allikas: Peaasi

Artikli kirjutas noorteinfoportaal Teeviit tiim.

Skip to content