fbpx

Kelle poole pöörduda, kui vajan abi sobiva kooli leidmisel?

Kui Sul on koolitee pooleli jäänud ja Sa ei tea, kuidas seda jätkata, siis järgnevast artiklist leiad abi ja nõuandeid. Seekordses artiklis räägime Noorte Tugila spetsialistiga sobiva kooli leidmisest.

Noorte Tugila noorsootöö spetsialist Eve-Liina:

Sinu kodulähedase Noorte Tugila noorsootöötaja oskab sind siin aidata ning ootab sind (vt https://tugila.ee/tugilad/), aga on ka teisi võimalusi.

Esimene samm. Soovi korral võid ise eelnevalt uurida, millised koolid sinu lähikonnas asuvad või millist haridust/kutseõpet sa soovid. Haridus- ja Teadusministeeriumi lehelt leiad haridustee jätkamiseks üles oma kodule lähima või sobivaima kooli https://www.hm.ee/et/tegevused/alus-pohi-ja-keskharidus, aga vaadata tasub ka Eesti Hariduse Infosüsteemi või HaridusSilm https://www.haridussilm.ee/. Kui pöördud Eesti Töötukassa poole, siis võib aidata ka sealne karjäärispetsialist leida sobiva õppevormi või eriala ning panna paika plaani hariduse omandamiseks.

Vajalikku infot enda maailma kaardistamisel ja teekonna seadmisel leiad ka kodulehelt www.teeviit.ee 

Teine samm. Kui sa nendelt kodulehtedelt infot ei saanud, siis pöördu Noorte Tugila poole (https://tugila.ee/tugilad/), meie rõõmsad ja energilised töötajad oskavad noori alati aidata, et leida just see suund, mis noorele kõige enam sobib!

Tallinna linnas on võimalik pöörduda ka Tallinna noorte tugiprogrammi “Hoog sisse”. Programmi põhitegevusteks on mitteõppiva või –töötava noorte leidmine, kontakti loomine ja hoidmine, individuaalse toe pakkumine, motiveerimine ja aktiivsetesse tegevustesse kaasamine, mis toetaksid noore õpingute jätkamist või astumist tööellu. Täpsemat infot vaata siit: https://www.tallinn.ee/est/noorteinfo/hoog-sisse

Näide, kuidas võib olukorda lahendada

Noore lugu

Noorte Tugila leppis noore jaoks erinevates kutsekoolides kokku õppilase varjuks olemise. Olles proovinud mitut potentsiaalset eriala ja kooli, oskas noor nüüd oma kogemuse põhjal otsustada, millisesse kooli ta soovib astuda.

Avaldatud aastal 2021.

Skip to content